Liga cypryjska - 22. kolejka 1. Division: Anorthosis Famagusta FC - AEK Larnaca 1-2 (0-1)

W pojedynku 22. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 1 marca, zespół Anorthosisu przegrał z AEK Larnaca 1-2 (0-1). Mecz na Stadio Antonis Papadopoulos w Larnace obejrzało 5 000 widzów.

22. kolejka Cypr - 1. Division
2020-03-01 17:00 | Stadion: Stadio Antonis Papadopoulos | Widzów: 5000 | Arbiter: N. Kajtazović
Anorthosis Famagusta FC
AEK Larnaca
1
2
N. Kacharava 90'
I. Triczkowski 17',49'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 71 starć drużyna Anorthosisu wygrała 28 razy i zanotowała 20 porażek oraz 23 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartką został ukarany Facundo García, piłkarz AEK Larnaca.

Nieoczekiwanie zawodnicy AEK Larnaca nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Iwan Triczkowski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie.

W 43. minucie kartkę otrzymał Planas z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AEK Larnaca.

Zespół Anorthosisu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy Iwan Triczkowski ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

W 55. minucie za Jewgienija Selina wszedł Renato Margaca. W tej samej minucie w drużynie Anorthosisu doszło do zmiany. Dżano Ananidze wszedł za Nikolaosa Kaltsasa. Między 57. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Trener Anorthosisu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikę Katcharavę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Michal Durisz. Posunięcie trenera było słuszne. Nikę Katcharavę zdobył kontaktową bramkę w 90. minucie spotkania. W 89. minucie kartkę dostał Toño, zawodnik gości.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Nika Katcharava. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużynie Anorthosisu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki AEK Larnaca.

Mikel González de Martín Martínez
55′ Jewgienij Selin
Abraham González Casanova
66′ Tornike Okriashvili
Hector Hevel
Rubén Rayos Serna
Iwan Triczkowski  17′, 49′
61′ 68′ Michal Durisz
José Manuel García Naranjo
55′ Nikolaos Kaltsas
Apostolis Giannou82′
Antonis Georgallides
Andreas Christodoulou
Panayiotis Artymatas
Román Golobart Benet78′
55′ Dżano Ananidze
Simranjit Singh Thandi
Ioannis Hadjivasilis
Christos Tryfonos
Michalis Ioannou
Costas Anastasiou
55′ 57′ Renato João Inacio Margaca
Ektoras Stefanou
Theodoros Vasilakakis
Konstantinos Konstantinou
68′  90′ Nika Kacharava