Liga cypryjska - 21. kolejka 1. Division: Pafos FC - APOEL Nikozja 2-0 (0-0)

23 lutego na Stadio Stelios Kyriakides odbył się pojedynek 21. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Paphos FC i Nikozji. Mecz zakończył się zwycięstwem Paphos FC 2-0. Spotkanie obejrzało 2 500 widzów.

21. kolejka Cypr - 1. Division
2020-02-23 15:00 | Stadion: Stadio Stelios Kyriakides | Widzów: 2500 | Arbiter: L. Soteriou
Pafos FC
APOEL Nikozja
2
0
O. Valakari 57',68'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Praxitelis Vouros z drużyny gości. Była to 21. minuta starcia.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Matii Szirokowi z Paphos FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paphos FC w 57. minucie spotkania, gdy Onni Valakari zdobył z karnego pierwszą bramkę. Kibice Nikozji nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andryję Pavlovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Linus Hallenius.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Paphos FC: Kevinowi Lafrance'owi w 61. i Mickaëlowi Panos w 63. minucie. W 64. minucie Milan Jevtović został zmieniony przez André Vidigala.

W 68. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Onni Valakari z Paphos FC. W 70. minucie Alef został zmieniony przez Andreasa Makrisa, co miało wzmocnić drużynę Nikozji. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vá na Denissa Rakelsa w 81. minucie.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nikozji i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Nicolas Ioannou
61′ Kevin Lafrance
Vujadin Savić
63′ 67′ Mickaël Panos
Praxitelis Vouros21′
50′ Matija Szirok
Moussa Al Tamari
Georgios Valerianos
Tomás Sebastián De Vincenti
Nahir Besara
Alef dos Santos Saldanha70′
 57′ (k.), 68′ Onni Valakari
Mike Jensen
78′ 81′ Vladimiro Etson António Félix
Milan Jevtović64′
64′ Kévin Bérigaud
Efstathios Aloneftis
67′ Zdenek Folprecht
Antonio Jakoliš
Daniel Williams
Uroš Matić
64′ Adam Nemec
André Filipe Cunha Vidigal64′
Andreas Panayiotou
Andreas Makris70′
81′ Deniss Rakels
Andrija Pavlović59′ 83′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.