Liga cypryjska - 21. kolejka 1. Division: Omonia Nikozja - Enosis Neon 3-0 (1-0)

W pojedynku 21. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 22 lutego, jedenastka Omoni Nikozja wygrała z Enosisem Neon 3-0 (1-0). Mecz na Neo GSP w Nikozji obejrzało 5 127 widzów.

L. Loizou 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 mecze drużyna Omoni Nikozja wygrała 25 razy i zanotowała sześć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Omoni Nikozja w szóstej minucie spotkania, gdy Matt Derbyshire strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Między 18. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Omoni Nikozja.

Drugą połowę drużyna Enosisu Neon rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ernesta Agyiriego, Onisiforosa Roushiasa weszli Loizos Kosma, Berat Sadik. W 57. minucie kartkę dostał Loizos Kosma, piłkarz Enosisu Neon.

Trener Enosisu Neon postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Chigozie Shaloze'a i na pole gry wprowadził napastnika Theodorosa Kolokoudiasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie kartkami zostali ukarani Babajide Akintola z Omoni Nikozja oraz Diego Barboza z jedenastki gości.

Dopiero pod koniec meczu Ioannis Kousoulos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Omoni Nikozja, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie pojedynku. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Omoni Nikozja doszło do zmiany. Loizos Loizou wszedł za Babajide'a Akintolę.

W 86. minucie kartkę dostał Dimitris Moulazimis z Enosisu Neon. W tej samej minucie za Matta Derbyshire'a wszedł Andronikos Kakoullis.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Loizos Loizou.

Chwilę później trener Omoni Nikozja postanowił wzmocnić linię pomocy i w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania zastąpił zmęczonego Érica Bauthéaca. Na boisko wszedł Charalampos Charalampous, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Boris Klaiman
 82′ Ioannis Kousoulos
Ernest Agyiri46′
90′ Éric Bauthéac
Llorenç Riera Ortega
Vitor Hugo Gomes da Silva
Chigozie Shaloze Udoji74′
40′ Charalampos Mavrias
Danilo Spoljaric31′
80′ 83′ Babajide David Akintola
Orlin Ognyanov Starokin18′
 6′ 86′ Matt Derbyshire
Antonis Koumis
90′ Charalampos Charalampous
Kristis Andreou
86′ Andronikos Kakoullis
Theodoros Kolokoudias74′
83′  90′ Loizos Loizou
Berat Sadik46′

Zespół Omoni Nikozja był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Omoni Nikozja, a piłkarzom gości przyznał pięć.