Liga cypryjska - 21. kolejka 1. Division: Olympiakos Nikozja - AEL Limassol 1-1 (0-1)

W pojedynku 21. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Olympiakosu Nikozja zremisowała z AEL Limassol 1-1 (0-1). Mecz na Makareio Stadio w Nikozji obejrzało 500 widzów.

B. Godál 9'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań zespół AEL Limassol wygrał 17 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Boris Godál.

W 14. minucie Boris Godál został zmieniony przez Davora Zdravkovskiego. Od 30. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AEL Limassol i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AEL Limassol.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jonathanowi Ayitému z Olympiakosu Nikozja. Była to 59. minuta starcia.

Zespół Olympiakosu Nikozja wyrównał wynik meczu. W 67. minucie wynik ustalił Panayiotis Zachariou. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener AEL Limassol postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Marka Adamovicia i na pole gry wprowadził napastnika Gevorga Ghazaryana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie Jonathan Ayité został zmieniony przez Dylana Duventru-Hureta, co miało wzmocnić jedenastkę Olympiakosu Nikozja. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andryję Majdevaca na Rubena Juradę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Josimar José Évora Dias
38′ Francisco Manuel Geraldo Rosa
André Ferreira Teixeira30′
63′ Erwin Koffi
Boris Godál  9′ 14′
Evangelos Kyriakou
Marko Adamović75′
Constantinos Soteriou
Adnan Aganović
66′ Rafael Eduardo Acosta Cammarota
Andreas Avraam45′
Nanissio Justino Mendes Soares
Charis Kyriakou
Vinicius Oliveira Franco
Slobodan Medojević
59′ 80′ Jonathan Ayité
Yiannis Gerolemou
66′ Giorgos Economides
Stylianos Panteli
63′  67′ Panayiotis Zachariou
Manuel Torres Jimenez
Loukas Andreou
Davor Zdravkovski14′
Pedro Pablo Campos Olavarría
Gevorg Ghazaryan75′
80′ Dylan Ludovic Duventru-Huret
Ruben Jurado Fernandez85′

Przewaga zespołu Olympiakosu Nikozja w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy Olympiakosu Nikozja dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.