Liga cypryjska - 21. kolejka 1. Division: Ethnikos Achna - Anorthosis 5-0 (3-0)

W meczu 21. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Ethnikosu Achna wysoko wygrała z Anorthosisem 5-0 (3-0). Mecz na Stadio Dasaki Achnas w Dasaki Achnasie obejrzało 2 500 widzów.

21. kolejka Cypr - 1. Division
2020-02-23 15:00 | Stadion: Stadio Dasaki Achnas | Widzów: 2500 | Arbiter: T. Pejin
J. Kostovski 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Anorthosisu wygrał aż 39 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Już w pierwszych minutach zespół Anorthosisu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ethnikosu Achna w 28. minucie spotkania, gdy Ihor Chudobjak zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Drużyna Anorthosisu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Koneh Ibrahim.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-0 podwyższył Marios Elia.

Na drugą połowę drużyna Anorthosisu wyszła w zmienionym składzie, za Dżana Ananidzego wszedł Nika Katcharava.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marios Elia z Ethnikosu Achna. W 61. minucie za Mariosa Elię wszedł Jovan Kostovski.

W tej samej minucie w jedenastce Anorthosisu doszło do zmiany. Demetris Christofi wszedł za Michala Durisza. A kibice Ethnikosu Achna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ilyaję Markovskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Christoforos Christofi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. Jedyną kartkę w meczu dostał Rayo z zespołu gości. Była to 74. minuta pojedynku.

W 75. minucie w jedenastce Ethnikosu Achna doszło do zmiany. Sotiris Finiris wszedł za Demetrisa Kyprianou. Chwilę później trener Anorthosisu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Georgios Manthatis, a murawę opuścił Nikolaos Kaltsas.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jovan Kostovski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ethnikosu Achna, strzelając kolejnego gola w 84. minucie starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Dżano Ananidze46′
70′ Christoforos Christofi
Kostakis Artymatas
 28′ (k.) Ihor Chudobjak
Murtaz Dauszwili
75′ Demetris Kyprianou
Tornike Okriashvili
Luís Miguel Teixeira Ribeiro
Rubén Rayos Serna74′
 41′ Koneh Ibrahim
Michal Durisz61′
 44′, 57′ 61′ Marios Ilia
Nikolaos Kaltsas78′
Kyriakos Stratilatis
Giorgos Papadopoulos
75′ Sotiris Finiris
Theodoros Vasilakakis
61′  84′ Jovan Kostovski
Nika Kacharava46′
70′ Illia Markovskyi
Georgios Manthatis78′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Anorthosisu przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.