Liga cypryjska - 20. kolejka 1. Division: Ethnikos Achna FC - Olympiakos Nikozja 0-1 (0-0)

W meczu 20. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 14 lutego, drużyna Ethnikosu Achna przegrała z Olympiakosem Nikozja 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Dasaki Achnas w Dasaki Achnasie obejrzało 150 widzów.

20. kolejka Cypr - 1. Division
2020-02-14 18:00 | Stadion: Stadio Dasaki Achnas | Widzów: 150 | Arbiter: N. Kajtazović
Ethnikos Achna FC
Olympiakos Nikozja
0
1
F. Nkwoh 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 starcia jedenastka Olympiakosu Nikozja wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sambinha z jedenastki gości. Była to 43. minuta spotkania.

W 52. minucie za Miguelita wszedł Demetris Charalambous. A kibice Olympiakosu Nikozja nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabrice'a Kaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Paris Psaltis. Posunięcie trenera było słuszne. Fabrice'a Kaha zdobył zwycięską bramkę w 86. minucie spotkania.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Ilyaję Markovskiego, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Ethnikosu Achna postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Ilyaję Markovskiego. Na boisko wszedł Koneh Ibrahim, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Giorgos Economides został zmieniony przez Dylana Duventru-Hureta, co miało wzmocnić jedenastkę Olympiakosu Nikozja. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavlosa Korreę na Bojana Markovskiego.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Nikozja: Kice w 76. i Viniciusowi w 78. minucie.

Mimo że zespół Olympiakosu Nikozja nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 100 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Fabrice Kah.

W doliczonym czasie gry w drużynie Olympiakosu Nikozja doszło do zmiany. Constantinos Soteriou wszedł za Erwina Koffiego.

Francisco Manuel Geraldo Rosa76′
82′ Pavlos Korrea
Giorgos Economides73′
52′ Luís Miguel Teixeira Ribeiro
Nanissio Justino Mendes Soares
Jovan Kostovski
Vinicius Oliveira Franco78′
70′ 73′ Illia Markovskyi
Stephanos Mouhtaris
82′ Bojan Markovski
Constantinos Soteriou90′
Josip Projić
Loukas Andreou
52′ Demetris Charalambous
Pedro Pablo Campos Olavarría
Konstantinos Elia
Dylan Ludovic Duventru-Huret73′
73′ Koneh Ibrahim
Fabrice Kah Nkwoh67′  86′
Marios Ilia
Rogério Miguel Reis da Silva

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Ethnikosu Achna obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.