Liga cypryjska - 20. kolejka 1. Division: APOEL Nikozja - Apollon Limassol 4-1 (1-0)

15 lutego na Neo GSP w Nikozji odbyło się starcie 20. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Nikozji i Apollonu Limasson. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nikozji 4-1. Pojedynek obejrzało 4 833 widzów.

E. Sachetti 71'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie sędzia pokazał kartkę Giorgosowi Vasiliou z Apollonu Limasson.

Nieoczekiwanie zawodnicy Nikozji nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Tomás Sebastián De Vincenti.

W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Héctorowi Yuste'owi, piłkarzowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nikozji.

Drugą połowę zespół Apollonu Limasson rozpoczął w zmienionym składzie, za Đorđe Denicia, Giorgosa Vasiliou weszli Florentin Matei, Diego Aguirre. Między 59. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 70. minucie Milan Jevtović zastąpił Moussę Al Tamariego.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył Esteban Sachetti.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Nikozji doszło do zmiany. Linus Hallenius wszedł za Andryję Pavlovicia. A kibice Apollonu Limasson nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriána Sardinerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Charlison Benschop. Trener Nikozji postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Antonia Jakoliša i na pole gry wprowadził napastnika André Vidigala, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Nikozji przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Moussa Al Tamari ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Giorgiosowi Merkisowi z zespołu gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Minutę później trafił Linus Hallenius. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 4-1 zdobył po raz drugi w piątej minucie doliczonego czasu gry Moussa Al Tamari.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Joel Mall
90′ Giorgios Merkis
Charis Kyriakou
Vujadin Savić
Emilio Nsue López
66′ Praxitelis Vouros
Ioannis Pittas
Christos Wheeler
Đorđe Denić46′
 31′ Tomás Sebastián De Vincenti
Esteban Fernando Sachetti  71′ 64′
Alef dos Santos Saldanha
Giorgos Vasiliou20′ 46′
59′ 85′ Antonio Jakoliš
Héctor Yuste Cantón45′
Mike Jensen
Charlison Girigorio Benschop78′
70′ Milan Jevtović
Joao Pedro Guerra Cunha
78′ Andrija Pavlović
Vahid Selimovic
70′  90′, 90′ Moussa Al Tamari
Attila Szalai
85′ André Filipe Cunha Vidigal
Diego Aguirre Parra46′
78′  90′ Linus Hallenius
Florentin Matei46′
Andreas Makris
Facundo Abel Pereyra

Matías Exequiel Roskopf

Adrián Sardinero Corpa78′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.