Liga cypryjska - 2. kolejka 1. Division: Pafos FC - Anorthosis Famagusta FC 0-1 (0-0)

28 sierpnia na Stadio Stelios Kyriakides odbyło się spotkanie 2. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Paphos FC i Anorthosisu. Mecz zakończył się zwycięstwem Anorthosisu 1-0. Na stadionie zasiadło 1 500 widzów.

2. kolejka Cypr - 1. Division
2020-08-28 17:30 | Stadion: Stadio Stelios Kyriakides | Widzów: 1500 | Arbiter: G. Nikolaou
Pafos FC
Anorthosis Famagusta FC
0
1
T. Okriashvili 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Anorthosisu wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od szóstej minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Anorthosisu wyszła w zmienionym składzie, za Nikolaosa Kaltsasa wszedł Demetris Christofi. W 58. minucie za Nikę Katcharavę wszedł Charles Etoundi.

Po chwili trener Paphos FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Rushiana Hepburna-Murphy'ego. Na boisko wszedł Deniss Rakels, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Anorthosisu postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Josefa Hušbauera i na pole gry wprowadził napastnika Michalisa Maniasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Paphos FC doszło do zmiany. João Aurélio wszedł za Mickaëla Panos.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Tornike Okriashvili dla zespołu Anorthosisu. Bramka padła w tej samej minucie. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartkę otrzymał Giorgi Loria z Anorthosisu.

Anderson Correia de Barros
80′ Mickaël Panos
Giorgos Galitsios
21′ Juan Camilo Saiz Ortegón
Gordon Schildenfeld
Georgios Valerianos
Jewgienij Selin
Brayan Edinson Angulo Mosquera
Murtaz Dauszwili
6′ Jason Puncheon
Nika Kacharava58′
67′ Rushian Hepburn-Murphy
Hovhannes Hambardzumyan
80′ João Miguel Coimbra Aurélio
Charles Betrand Etoundi Eloundou58′
67′ Deniss Rakels
Konstantinos Georgallides

Michalis Manias70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Anorthosisu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.