Liga cypryjska - 2. kolejka 1. Division: Olympiakos Nikozja - Doxa Katokopia FC 1-1 (0-1)

1 września na Makareio Stadio w Nikozji odbyło się spotkanie 2. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Olympiakosu Nikozja i Doksy Katokopia. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

B. Asamoah 7'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna Olympiakosu Nikozja wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Benjamin Asamoah.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Doxa Katokopia: Nektariosowi Alexandrou w 31. i Benjaminowi Asamoahowi w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Doksy Katokopia.

Drugą połowę jedenastka Olympiakosu Nikozja rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreasa Pachipisa wszedł Jonathan Ayité.

Zespół Doksy Katokopia długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak drużyna Olympiakosu Nikozja doprowadziła do remisu. Gola strzelił Giorgos Economides. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Rafaelowi Acoście, piłkarzowi Olympiakosu Nikozja.

W 63. minucie Mesca zastąpił Brambillę. W 71. minucie sędzia przyznał kartkę Jonathanowi Ayitému z zespołu Olympiakosu Nikozja. W 75. minucie Alfonso Artabe został zmieniony przez Stephanosa Mouhtarisa, a za Benjamina Asamoaha wszedł na boisko Vasilios Papafotis, co miało wzmocnić jedenastkę Doksy Katokopia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabrice'a Kaha na Dylana Duventru-Hureta.

Niedługo później trener Olympiakosu Nikozja postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Tiaga Azulão wszedł Constantinos Soteriou, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Olympiakosu Nikozja utrzymać remis. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Alfonso Artabe Meca75′
46′ Andreas Pachipis
Dorian Dervite
Paris Psaltis
Constantinos Mintikkis
58′ Rafael Eduardo Acosta Cammarota
Benjamin Akoto Asamoah  7′ 41′ 86′
 55′ Giorgos Economides
Vladimir Boljević
Nanissio Justino Mendes Soares
Dushko Trajchevski
Panayiotis Zachariou
Carlos Alexandre de Souza Silva
79′ Fabrice Kah Nkwoh
. Luis Carlos
90′ Tiago Lima Leal
Stephanos Mouhtaris75′
90′ Constantinos Soteriou
Markos Charalambous
Loukas Andreou
Martinos Christofi
46′ 71′ Jonathan Ayité
Vasilios Papafotis86′
79′ Dylan Ludovic Duventru-Huret
Lukas Pivetta Bambilla63′
Rogério Miguel Reis da Silva
Ítalo de Carvalho Rocha Lima
José Rafael Romo Pérez
José Pedro Magalhães Valente

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.