Liga cypryjska - 2. kolejka 1. Division: Ermis FC Aradippou - Apollon Limassol 0-6 (0-3)

30 sierpnia na Stadio Ammochostos Epistrofi w Larnace odbył się mecz 2. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Ermisu Aradippou i Apollonu Limasson. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Apollonu Limasson 6-0. Na stadionie zasiadło 250 widzów.

2. kolejka Cypr - 1. Division
2020-08-30 18:30 | Stadion: Stadio Ammochostos Epistrofi | Widzów: 250 | Arbiter: K. Fellas
C. Benschop 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Apollonu Limasson wygrała aż 21 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W siódmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Ermisu Aradippou Pedro Lemos.

Zespół Ermisu Aradippou ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie wynik na 0-2 podwyższył Florentin Matei.

W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Diego Aguirremu z Apollonu Limasson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Apollonu Limasson w 33. minucie spotkania, gdy Attila Szalai strzelił trzeciego gola. W 35. minucie Airton został zmieniony przez Di Noumę.

W tej samej minucie w drużynie Ermisu Aradippou doszło do zmiany. Stylianos Panteli wszedł za Wesleya. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ermis Aradippou: Stylianosowi Pantelemu w 43. i Robertowi Diasowi w 44. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Attila Szalai z zespołu gości. Była to 48. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bagaliy Dabo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Apollonu Limasson, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolas Diguiny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Apollonu Limasson w 65. minucie spotkania, gdy Charlison Benschop strzelił szóstego gola. W 69. minucie Florentin Matei został zmieniony przez Charisa Kyriakou, co miało wzmocnić zespół Apollonu Limasson. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Onisiforosa Roushiasa na Stavrinosa Konstantinou.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-6.

Ioannis Pittas
44′ Roberto Dias Correia Filho
Valentin Roberge
7′ (samob.) Pedro Jorge Pires Fernandes Lemos
Attila Szalai  33′ 48′
Mohamadou Sissoko
Diego Aguirre Parra28′
35′ Wesley Dias Claudino
Đorđe Denić
Rafael Gomes de Oliveira
Nicolas Diguiny  64′
Márcio André Meira Fernandes
Florentin Matei  19′ 69′
35′ Airton Ribeiro
Esteban Fernando Sachetti64′
Curtis Yebli
Héctor Yuste Cantón
71′ Onisiforos Roushias
Andreas Charalambous
35′ Di Giovanni Nouma Oum
Charis Kyriakou69′
Ejike Okoh
Charalambos Antoniou
35′ 43′ Stylianos Panteli
Saša Marković64′
Iakovos Kaiserlidis
Charlison Girigorio Benschop59′  65′
71′ Stavrinos Konstantinou
Andreas Panayiotou
Andreas Papathanasiou
Petros Psychas

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.