Liga cypryjska - 2. kolejka 1. Division: Enosis Neon - Olympiakos Nikozja 1-2 (0-1)

29 sierpnia na Stadio Tasos Markou w Paralímniem odbył się mecz 2. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Enosisu Neon i Olympiakosu Nikozja. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olympiakosu Nikozja 2-1. Pojedynek obejrzało 200 widzów.

2. kolejka Cypr - 1. Division
2020-08-29 19:30 | Stadion: Stadio Tasos Markou | Widzów: 200 | Arbiter: L. Soteriou
Gustavo 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka Olympiakosu Nikozja wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakosu Nikozja w 10. minucie spotkania, gdy Vassilis Mantzis strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Fernandowi Deningowi z jedenastki gospodarzy. Była to 39. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympiakosu Nikozja.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Adrián Lucero.

W 60. minucie Panagiotis Kynigopoulos został zmieniony przez Illię Markovskiego. W następstwie utraty bramki trener Olympiakosu Nikozja postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Mariosa Pechlivanisa i na pole gry wprowadził napastnika Edgarda Sallego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Ginowi van Kesslowi, piłkarzowi Olympiakosu Nikozja.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 75. minucie, w drużynie Olympiakosu Nikozja za Gina van Kessla wszedł Fabrice Kah, a w jedenastce Enosisu Neon Dimitris Moulazimis zmienił Loizosa Kosmę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gustavo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakosu Nikozja, strzelając kolejnego gola w 77. minucie meczu. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie Mauro Bellone został zmieniony przez Chigozie Shaloze'a, co miało wzmocnić drużynę Enosisu Neon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Omara Santanę na Naniego Soaresa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Stelios Andreou
 54′ 80′ Diego Martín Barboza González
Mamadu Samba Candé
75′ Dimitris Moulazimis
Evangelos Kyriakou
Kingsley Pele van Anholt
Christian Manrique Diaz90′
81′ Mauro Benildo Bellone
Omar Santana Cabrera86′ 87′
39′ Fernando Emanuel Dening
Vassilis Mantzis  10′
60′ Panagiotis Kynigopoulos
Constantinos Soteriou
75′ Loizos Kosma
Adi Konstantinos
Fótis Kotsónis
Nanissio Justino Mendes Soares87′
Irakli Maisuradze
Panayiotis Zachariou
81′ Chigozie Shaloze Udoji
Loukas Andreou
Theodoros Kolokoudias
Fabrice Kah Nkwoh75′ 90′
60′ Illia Markovskyi
Edgard Nicaise Constant Salli63′

Zespół Olympiakosu Nikozja zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Olympiakosu Nikozja przyznał cztery.