Liga cypryjska - 2. kolejka 1. Division: AEL Limassol - Nea Salamis Famagusta 2-1 (1-1)

28 sierpnia na Tsirion Athlítiko Kentro odbyło się starcie 2. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami AEL Limassol i Nea Salamis. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AEL Limassol 2-1. Mecz obejrzało 1 419 widzów.

2. kolejka Cypr - 1. Division
2020-08-28 19:30 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 1419 | Arbiter: Y. Anastasiou
T. Wagner 37'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Zespół AEL Limassol wygrał aż 27 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko 13.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Markowi Adamoviciowi z AEL Limassol. Była to pierwsza minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tomas Wagner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nea Salamis , zdobywając bramkę w 37. minucie meczu.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Ryan Mmaee.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Nea Salamis wyszedł w zmienionym składzie, za Danila wszedł Baïssama Sankoh. W 55. minucie Marko Adamović został zastąpiony przez Sita Rierę.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką André Teixeirę, piłkarza AEL Limassol. Trener AEL Limassol postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Andreasa Avraama i na pole gry wprowadził napastnika Minasa Antoniou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół AEL Limassol przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Minas Antoniou.

W 73. minucie Nico Varela został zmieniony przez Konstrantinosa Serghiou, a za Rolandasa Baravykasa wszedł na boisko Iasonas Pikis, co miało wzmocnić jedenastkę Nea Salamis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vasiliosa Papafotisa na Davora Zdravkovskiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AEL Limassol: Sitowi Rierze w 81. i Manuelowi Torresowi w 87. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Robert Veselovsky
61′ André Ferreira Teixeira
Rolandas Baravykas83′
Momčilo Rašo
Kypros Christoforou
Elosman Euller Silva Cavalcanti
Pavel Čmovš
1′ 55′ Marko Adamović
Breno Lorran da Silva Talvares
65′ Andreas Avraam
César Nicolás Varela Batista73′
Charis Kyriakou
Adamos Andreou
Slobodan Medojević
Vincent Kevin Créhin
79′ Vasilios Papafotis
Danilo Cirino de Oliveira46′
87′ Manuel Torres Jimenez
Barnes Osei
 43′ (k.) Ryan Mmaee Nwambeben Kabir
Konstrantinos Serghiou73′
55′ 81′ Llorenç Riera Ortega
Loukas Kalogirou
79′ Davor Zdravkovski
Andreas Lemesios
65′  68′ Minas Antoniou
Timotheos Pavlou
Matko Babić
Baïssama Sankoh46′
Gevorg Ghazaryan
Iasonas Pikis83′
Andrija Majdevac

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom AEL Limassol pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.