Liga cypryjska - 2. kolejka 1. Division: AEK Larnaca - APOEL Nikozja 3-0 (1-0)

30 sierpnia na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace odbyło się spotkanie 2. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami AEK Larnaca i Nikozji. Mecz zakończył się zwycięstwem AEK Larnaca 3-0. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

2. kolejka Cypr - 1. Division
2020-08-30 19:30 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 2000 | Arbiter: V. Demetriou
I. Triczkowski 72'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Stefan Spirovski wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Larnaca , zdobywając bramkę w siódmej minucie pojedynku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nikozja: Giannisowi Satsiasowi w 29. i Mike Jensenowi w 36. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AEK Larnaca.

Na drugą połowę drużyna AEK Larnaca wyszła w zmienionym składzie, za Thomasa Ioannou wszedł Nando García. Także zespół Nikozji rozpoczął w zmienionym składzie, za Moussę Al Tamari wszedł Dieumerci Ndongala. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Nikozja: Tomás Sebastián De Vincentiemu w 49. i Rafaelowi Santosowi w 53. minucie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AEK Larnaca, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Abraham.

W 59. minucie Giannis Satsias zastąpił Mariusa Lundemo. W tej samej minucie w drużynie Nikozji doszło do zmiany. Ghayas Zahid wszedł za Bena Sahara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Larnaca w 72. minucie spotkania, gdy Iwan Triczkowski zdobył trzecią bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Nicolasa Ioannou, zawodnika gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Giorgios Merkis
46′ Thomas Ioannou
Mike Jensen36′
 55′ 75′ Abraham González Casanova
Dragan Mihajlovic
 7′ 79′ Stefan Spirovski
Giannis Satsias29′ 59′
 72′ Iwan Triczkowski
Christos Wheeler
46′ Fernando García Puchades
Konstantinos Apostolakis
75′ Tom Hateley
Marius Lundemo59′
Konstantinos Konstantinou
Ghayas Zahid59′
Andreas Makris
Nicolas Koutsakos
79′ Florian Taulemesse
Dieumerci Ndongala46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Nikozji pokazał pięć żółtych.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.