Liga cypryjska - 19. kolejka 1. Division: AEK Larnaca - APOEL Nikozja 1-0 (1-0)

8 lutego na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace odbył się mecz 19. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami AEK Larnaca i Nikozji. Starcie zakończyło się zwycięstwem AEK Larnaca 1-0. Spotkanie obejrzało 3 500 widzów.

19. kolejka Cypr - 1. Division
2020-02-08 18:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 3500 | Arbiter: G. Nikolaou
AEK Larnaca
APOEL Nikozja
1
0
H. Hevel 32'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie Moussa Al Tamari zastąpił André Vidigala.

Jedynego gola meczu strzelił Hector Hevel dla drużyny AEK Larnaca. Bramka padła w tej samej minucie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tomás Sebastián De Vincenti z Nikozji. Była to 33. minuta pojedynku.

W 35. minucie w zespole AEK Larnaca doszło do zmiany. Tete wszedł za Fernándeza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AEK Larnaca.

Między 51. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AEK Larnaca. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Nikozji doszło do zmiany. Giorgios Merkis wszedł za Andreasa Makrisa.

Trener Nikozji postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Tomás Sebastián De Vincentiego i na pole gry wprowadził napastnika Linusa Halleniusa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie w jedenastce AEK Larnaca doszło do zmiany. Matija Špoljarić wszedł za José Naranja. Między 84. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Po chwili trener AEK Larnaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Jozsef Keaveny, a murawę opuścił Iwan Triczkowski. Trzy minuty później sędzia ukarał kartkami Jozsefa Keavenya z AEK Larnaca oraz Giorgiosa Merkisa, Vujadina Savicia z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Vid Belec
35′ José Manuel Fernández Reyes
Nicolas Ioannou
Román Golobart Benet
Praxitelis Vouros
55′ Mikel González de Martín Martínez
Christos Wheeler85′
Thomas Ioannou
Moussa Al Tamari20′
84′ Joan Guillem Truyols Mascaró
Tomás Sebastián De Vincenti33′ 77′
Acorán Barrera Reyes
Mike Jensen
 32′ 51′ Hector Hevel
Milan Jevtović
75′ Lluis Sastre Reus
Uroš Matić88′
90′ Iwan Triczkowski
Andreas Makris60′
83′ José Manuel García Naranjo
Christos Shelis
90′ 90′ Jozsef Keaveny
Antonio Jakoliš
Dimitris Raspas
Loukas Kalogirou
35′ Alberto Sansimena Chamorro
André Filipe Cunha Vidigal20′
83′ Matija Špoljarić
Linus Hallenius77′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po pięć żółtych kartek.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.