Liga cypryjska - 18. kolejka 1. Division: Olympiakos Nikozja - AC Omonia Nikozja 0-2 (0-2)

W meczu 18. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 1 lutego, zespół Olympiakosu Nikozja przegrał z Omonią Nikozja 0-2 (0-2). Mecz na Makareio Stadio w Nikozji obejrzało 2 306 widzów.

18. kolejka Cypr - 1. Division
2020-02-01 18:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 2306 | Arbiter: L. Trattos
Olympiakos Nikozja
AC Omonia Nikozja
0
2
DO PRZERWY  0-2
M. Derbyshire 21',42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Omoni Nikozja wygrała 26 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Omoni Nikozja w 21. minucie spotkania, gdy Matt Derbyshire strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 32. minucie za Jana Lecjaksa wszedł Éric Bauthéac. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Olympiakosu Nikozja doszło do zmiany. Erwin Koffi wszedł za Bilala Hamdiego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Rafaelowi Acoście z jedenastki gospodarzy. Była to 42. minuta starcia.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Omoni Nikozja, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie Matt Derbyshire po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę otrzymał Nani Soares z Olympiakosu Nikozja. W 66. minucie w zespole Olympiakosu Nikozja doszło do zmiany. Jonathan Ayité wszedł za Viniciusa.

Po chwili trener Olympiakosu Nikozja postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Fabrice Kah, a murawę opuścił Paris Psaltis. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Omoni Nikozja doszło do zmiany. Babajide Akintola wszedł za Michaela Ortegę.

Ádám Lang
74′ Paris Psaltis
Jan Lecjaks32′
42′ Rafael Eduardo Acosta Cammarota
Michael Lüftner
Giorgos Economides
Vitor Hugo Gomes da Silva
40′ Bilal Hamdi
Jordi Gómez García-Penche
50′ Nanissio Justino Mendes Soares
Charalampos Mavrias
66′ Vinicius Oliveira Franco
Ioannis Kousoulos
40′ Erwin Koffi
Marinos Tzionis
66′ Jonathan Ayité
Babajide David Akintola84′
74′ Fabrice Kah Nkwoh
Nicolas Ladislao Fedor Flores
Christos Venizelos
Andronikos Kakoullis

Sędzia nie ukarał piłkarzy Omoni Nikozja żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Omoni Nikozja wymieniła dwóch zawodników.