Liga cypryjska - 18. kolejka 1. Division: Anorthosis - Doxa Katokopia 3-0 (1-0)

W meczu 18. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 1 lutego, zespół Anorthosisu zwyciężył z Doksą Katokopia 3-0 (1-0). Mecz na Stadio Antonis Papadopoulos w Larnace obejrzało 4 000 widzów.

18. kolejka Cypr - 1. Division
2020-02-01 16:00 | Stadion: Stadio Antonis Papadopoulos | Widzów: 4000 | Arbiter: K. Fellas
D. Christofi 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki jedenastka Anorthosisu wygrała 25 razy i zanotowała dwie porażki oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Doksy Katokopia i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anorthosisu w 45. minucie spotkania, gdy Giorgos Galitsios strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Anorthosisu.

Na drugą połowę drużyna Anorthosisu wyszła w zmienionym składzie, za Nikę Katcharavę wszedł Kostakis Artymatas.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Anorthosisu, zdobywając kolejną bramkę. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Nikolaos Kaltsas.

W 68. minucie Luis Carlos zastąpił Constantinosa Mintikkisa. W tej samej minucie Zé Valente został zmieniony przez Benjamina Asamoaha, co miało wzmocnić drużynę Doksy Katokopia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raya na Demetrisa Christofiego oraz Georgiosa Manthatisa na Dżana Ananidzego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Mesca z Doksy Katokopia. Była to 81. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Demetris Christofi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anorthosisu, strzelając kolejnego gola w 82. minucie meczu. Po chwili trener Doksy Katokopia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Ítalo, a murawę opuścił Carlitos.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Thierry Graça
 45′ Giorgos Galitsios
Martinos Christofi43′
42′ Murtaz Dauszwili
Vasilios Papafotis
68′ Rubén Rayos Serna
Carlos Miguel Tavares de Oliveira88′
Theodoros Vasilakakis
Dushko Trajchevski40′
46′ Nika Kacharava
. Luis Carlos6′ 68′
 46′ Nikolaos Kaltsas
José Pedro Magalhães Valente68′
75′ Georgios Manthatis
Mladen Jutrić
75′ Dżano Ananidze
Andreas Michael
46′ Kostakis Artymatas
Constantinos Mintikkis68′
68′  82′ Demetris Christofi