Liga cypryjska - 18. kolejka 1. Division: AEL Limassol - Apollon Limassol 2-0 (0-0)

2 lutego na Tsirion Athlítiko Kentro odbyło się spotkanie 18. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami AEL Limassol i Apollonu Limasson. Starcie zakończyło się zwycięstwem AEL Limassol 2-0. Na stadionie stawiło się 3 912 widzów.

18. kolejka Cypr - 1. Division
2020-02-02 15:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 3912 | Arbiter: G. Nikolaou
AEL Limassol
Apollon Limassol
2
0
R. Mmaee 66',85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 meczów drużyna Apollonu Limasson wygrała 25 razy i zanotowała 21 porażek oraz 20 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 39. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AEL Limassol oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Apollonu Limasson rozpoczął w zmienionym składzie, za Giannisa Gianniotasa wszedł Facundo Pereyra. W 57. minucie kartkę dostał Jon Gaztañaga z drużyny AEL Limassol.

Bramkarz Apollonu Limasson wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 66. minucie bramkę zdobył Ryan Mmaee. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 70. minucie Esteban Sachetti został zmieniony przez Florentina Mateiego. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davora Zdravkovskiego z AEL Limassol, a w 77. minucie Attilę Szalai z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce AEL Limassol doszło do zmiany. Marko Adamović wszedł za Adnana Aganovicia.

Chwilę później trener AEL Limassol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Manuel Torres, a murawę opuścił Ruben Jurado. Na murawie, jak to często zdarzało się Apollonowi Limasson w tym sezonie, pojawił się Ioannis Pittas, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Attilę Szalaiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEL Limassol w 85. minucie spotkania, gdy Ryan Mmaee zdobył z karnego drugą bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce AEL Limassol doszło do zmiany. Andrija Majdevac wszedł za Ryana Mmaeego.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Charis Kyriakou, piłkarz AEL Limassol. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Emilio Nsue López
43′ 77′ Adnan Aganović
Vahid Selimovic43′
Andreas Avraam
Attila Szalai77′ 80′
57′ Jon Gaztañaga Arrospide
Diego Aguirre Parra
90′ Charis Kyriakou
Đorđe Denić
39′ Slobodan Medojević
Esteban Fernando Sachetti70′
72′ Davor Zdravkovski
Charlison Girigorio Benschop
Minas Antoniou
Giannis Gianniotas43′ 46′
79′ Ruben Jurado Fernandez
Joao Pedro Guerra Cunha
 66′, 85′ (k.) 87′ Ryan Mmaee Nwambeben Kabir
Charis Kyriakou
77′ Marko Adamović
Ioannis Pittas80′
Dimitris Avraam
Florentin Matei70′
Stylianos Panteli
Facundo Abel Pereyra46′
79′ Manuel Torres Jimenez
Giorgos Vasiliou
Gevorg Ghazaryan
Adrián Sardinero Corpa
87′ Andrija Majdevac

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom AEL Limassol, a w drugiej trzy. Piłkarze Apollonu Limasson obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.