Liga cypryjska - 17. kolejka 1. Division: Omonia Nikozja - Anorthosis 1-0 (0-0)

26 stycznia na Neo GSP w Nikozji odbyło się spotkanie 17. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Omoni Nikozja i Anorthosisu. Mecz zakończył się zwycięstwem Omoni Nikozja 1-0. Pojedynek obejrzało 13 019 widzów.

M. Durisz 49' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 73 razy. Zespół Omoni Nikozja wygrał aż 34 razy, zremisował 21, a przegrał tylko 18.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Anorthosisu Michal Durisz. W 59. minucie Michal Durisz zastąpił Nikę Katcharavę.

W tej samej minucie w zespole Anorthosisu doszło do zmiany. Theodoros Vasilakakis wszedł za Nikolaosa Kaltsasa. A kibice Omoni Nikozja nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andronikosa Kakoullisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Michael Ortega. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Anorthosisu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Berat Sadik, a murawę opuścił Georgios Manthatis.

W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Omoni Nikozja doszło do zmiany. Ioannis Kousoulos wszedł za Matta Derbyshire'a.

Rubén Rayos Serna
64′ Michael Javier Ortega Dieppa
Michal Durisz 49′ (samob.) 59′
90′ Matt Derbyshire
Nikolaos Kaltsas59′
Thiago Ferreira dos Santos
Georgios Manthatis86′
Savvas Nikolaou
Giorgos Papadopoulos
90′ Ioannis Kousoulos
Nika Kacharava59′
64′ Andronikos Kakoullis
Berat Sadik86′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Omoni Nikozja w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.