Liga cypryjska - 16. kolejka 1. Division: Enosis Neon - Doxa Katokopia 1-0 (1-0)

W spotkaniu 16. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 13 stycznia, drużyna Enosisu Neon zwyciężyła z Doksą Katokopia 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Tasos Markou w Paralímniem obejrzało 300 widzów.

16. kolejka Cypr - 1. Division
2020-01-13 18:00 | Stadion: Stadio Tasos Markou | Widzów: 300 | Arbiter: Y. Anastasiou
Enosis Neon Paralimni
Doxa Katokopia FC
1
0
D. Theodorou 4'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół Doksy Katokopia wygrał 13 razy i zanotował tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie wynik ustalił Demetris Theodorou. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vasilisa Vallianos z Enosisu Neon, a w drugiej minucie doliczonego czasu Mladena Jutricia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Enosisu Neon.

Drugą połowę jedenastka Doksy Katokopia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Markosa Charalambousa wszedł Ítalo. Drugą połowę zespół Enosisu Neon rozpoczął w zmienionym składzie, za Iraklego Maisuradzego wszedł Cal. Także w jedenastce Doksy Katokopia w czasie przerwy zaszły zmiany, za Zé Valente'a wszedł Benjamin Asamoah.

W 68. minucie Chigozie Shaloze został zastąpiony przez Loizosa Kosmę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Enosis Neon: Onisiforosowi Roushiasowi w 73. i Loizosowi Kosmie w 75. minucie. Chwilę później trener Enosisu Neon postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Demetrisa Theodorou wszedł Antonis Koumis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Enosisu Neon utrzymać prowadzenie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Enosis Neon: Calowi w 86. minucie i Borisowi Klaimanowi w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mesca
90′ Boris Klaiman
Mladen Jutrić45′
46′ Irakli Maisuradze
Vladimir Boljević
68′ Chigozie Shaloze Udoji
Markos Charalambous46′
Danilo Spoljaric
Vasilios Papafotis
 4′ 80′ Demetris Theodorou
Carlos Miguel Tavares de Oliveira
21′ Vasilis Vallianos
José Pedro Magalhães Valente46′
César Nicolás Varela Batista
Jorge Vinícius Oliveira Alves
73′ Onisiforos Roushias
Buomesca Tué Na Bangna
Eleftherios Flouri
Thierry Graça
Konstantinos Petrou
Antreas Paraskevas
80′ Antonis Koumis
Andreas Michael
Andreas Kyriakou
Constantinos Mintikkis
Constantinos Kyriakou
Stephanos Mouhtaris
68′ 75′ Loizos Kosma
Benjamin Akoto Asamoah46′
46′ 86′ Carlos Alberto Matos Rodrigues
Martinos Christofi
Orlin Ognyanov Starokin
Alexandros Fasouliotis
Theodoros Kolokoudias
Ítalo de Carvalho Rocha Lima46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Doksy Katokopia w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.