Liga cypryjska - 15. kolejka 1. Division: Doxa Katokopia FC - AEL Limassol 2-2 (2-1)

3 stycznia na Makareio Stadio w Nikozji odbył się pojedynek 15. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Doksy Katokopia i AEL Limassol. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 141 widzów.

15. kolejka Cypr - 1. Division
2020-01-03 18:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 141 | Arbiter: A. Konstantinou
A. Aganović 34',67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka AEL Limassol wygrała aż 30 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Doksy Katokopia otworzyli wynik. W dziewiątej minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Luis Carlos. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Doksy Katokopia w 28. minucie spotkania, gdy Ítalo strzelił drugiego gola.

Niedługo później Adnan Aganović wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEL Limassol, zdobywając bramkę w 34. minucie starcia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Dushkowi Trajchevskiemu z Doksy Katokopia. Była to 39. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół AEL Limassol rozpoczął w zmienionym składzie, za Nilsa Teixeirę wszedł Christos Wheeler. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Jon Gaztañaga z drużyny gości.

W 56. minucie Yiannis Gerolemou zastąpił Marka Adamovicia. W 63. minucie w jedenastce Doksy Katokopia doszło do zmiany. Carlitos wszedł za Ítalę. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christosa Wheelera z AEL Limassol, a w 67. minucie Markosa Charalambousa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adnan Aganović z AEL Limassol. Trener AEL Limassol postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Andreasa Avraama i na pole gry wprowadził napastnika Minasa Antoniou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AEL Limassol: Markowi Adamoviciowi w 88. minucie i Charisowi Kyriakou w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Adnan Aganović  34′, 67′
39′ Dushko Trajchevski
Andreas Avraam73′
 28′ 63′ Ítalo de Carvalho Rocha Lima
Jon Gaztañaga Arrospide49′
 9′ (k.) 67′ . Luis Carlos
Boris Godál
63′ Carlos Miguel Tavares de Oliveira
Christos Wheeler46′ 65′

Marko Adamović56′ 88′

Dimitris Avraam

Charis Kapsos

Stylianos Panteli

Minas Antoniou73′

Przewaga zespołu AEL Limassol w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Doksy Katokopia, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół AEL Limassol w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.