Liga cypryjska - 14. kolejka 1. Division: Ethnikos Achna FC - Doxa Katokopia FC 1-1 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 22 grudnia, drużyna Ethnikosu Achna zremisowała z Doksą Katokopia 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Dasaki Achnas w Dasaki Achnasie obejrzało 200 widzów.

14. kolejka Cypr - 1. Division
2019-12-22 17:00 | Stadion: Stadio Dasaki Achnas | Widzów: 200 | Arbiter: V. Demetriou
Ethnikos Achna FC
Doxa Katokopia FC
1
1
J. Kostovski 35'
C. Glombard 73' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka Ethnikosu Achna wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sotirisa Finirisa z Ethnikosu Achna, a w 35. minucie Vladimira Boljevicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ethnikosu Achna w 35. minucie spotkania, gdy Jovan Kostovski strzelił pierwszego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ethnikos Achna: Christopherowi Glombardowi w 40. i Bojanowi Markovskiemu w 44. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ethnikosu Achna.

Drugą połowę jedenastka Doksy Katokopia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stephanosa Mouhtarisa wszedł Benjamin Asamoah. W 55. minucie kartkę otrzymał Benjamin Asamoah z drużyny gości.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Doksy Katokopia doszło do zmiany. Luis Carlos wszedł za Zé Valente'a. W 67. minucie Petros Ioannou został zmieniony przez Demetrisa Kyprianou.

W 73. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Ethnikosu Achna Christopher Glombard. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Doxa Katokopia: Carlitosowi w 74. i Vasiliosowi Papafotisowi w 80. minucie.

W 77. minucie Ihor Chudobjak został zmieniony przez Demetrisa Charalambousa, a za Vincenta Labana wszedł na boisko Miguelito, co miało wzmocnić drużynę Ethnikosu Achna. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ítalę na Fidelisa Irhenego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Armin Gremsl
5′ Sotiris Finiris
Dorian Dervite
73′ (samob.) 40′ Christopher Glombard
Stephanos Mouhtaris46′
67′ Petros Ioannou
Vladimir Boljević35′
44′ Bojan Markovski
Markos Charalambous
Christoforos Christofi
Vasilios Papafotis80′
77′ Ihor Chudobjak
Carlos Miguel Tavares de Oliveira74′
87′ Vincent Laban
Dushko Trajchevski
Giorgos Papageorghiou
Ítalo de Carvalho Rocha Lima87′
Marios Ilia
José Pedro Magalhães Valente62′
 35′ Jovan Kostovski
Benjamin Akoto Asamoah46′ 55′
77′ Demetris Charalambous
Alexandros Fasouliotis
67′ Demetris Kyprianou
Fidelis Christopher Irhene87′
87′ Luís Miguel Teixeira Ribeiro
. Luis Carlos62′
Andreas Elia

Konstantinos Elia

Illia Markovskyi

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.