Liga cypryjska - 14. kolejka 1. Division: Anorthosis - Enosis Neon 5-1 (4-1)

W pojedynku 14. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 20 grudnia, zespół Anorthosisu wysoko wygrał z Enosisem Neon 5-1 (4-1). Mecz na Stadio Antonis Papadopoulos w Larnace obejrzało 4 000 widzów.

14. kolejka Cypr - 1. Division
2019-12-20 18:00 | Stadion: Stadio Antonis Papadopoulos | Widzów: 4000 | Arbiter: K. Christodoulou
E. Agyiri 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Drużyna Anorthosisu wygrała aż 34 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Anorthosisu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Nikolaos Kaltsas.

Jedenastka Enosisu Neon ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tornike Okriashvili.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anorthosisu w 31. minucie spotkania, gdy Nika Katcharava strzelił trzeciego gola.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie bramkę pocieszenia zdobył Ernest Agyiri.

W 36. minucie Nico Varela został zastąpiony przez Loizosa Kosmę.

Zawodnicy Anorthosisu odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Nika Katcharava po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 4-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Danilowi Spoljaricowi z Enosisu Neon. Niedługo później trener Anorthosisu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Nikę Katcharavę. Na boisko wszedł Michal Durisz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w jedenastce Enosisu Neon za Ernesta Agyiriego wszedł Vasilis Vallianos, a w drużynie Anorthosisu Tornike Okriashvili zmienił Theodorosa Vasilakakisa. Po chwili trener Enosisu Neon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Onisiforos Roushias, a murawę opuścił Chigozie Shaloze. W 80. minucie w jedenastce Anorthosisu doszło do zmiany. Georgios Manthatis wszedł za Nikolaosa Kaltsasa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rayo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anorthosisu, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Enosis Neon: Loizosowi Kosmie w 88. minucie i Hovhannesowi Hambardzumyanowi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Chigozie Shaloze Udoji77′
 24′ 70′ Tornike Okriashvili
Danilo Spoljaric50′
 80′ Rubén Rayos Serna
Orlin Ognyanov Starokin
 31′, 45′ 65′ Nika Kacharava
Demetris Theodorou
 14′ 80′ Nikolaos Kaltsas
Loizos Kosma36′ 88′
70′ Theodoros Vasilakakis
Carlos Alberto Matos Rodrigues
65′ Michal Durisz
Vasilis Vallianos70′
80′ Georgios Manthatis
Onisiforos Roushias77′
Berat Sadik
Mateusz Szczepaniak

Drużyna Anorthosisu była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Enosisu Neon pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.