Liga cypryjska - 14. kolejka 1. Division: AC Omonia Nikozja - AEK Larnaca 3-2 (2-1)

W starciu 14. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 22 grudnia, drużyna Omoni Nikozja wygrała z AEK Larnaca 3-2 (2-1). Mecz na Neo GSP w Nikozji obejrzało 11 801 widzów.

Nacho Cases 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 66 spotkań zespół Omoni Nikozja wygrał 33 razy i zanotował 23 porażki oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu kartkę dostał Truyols, zawodnik gości.

Już na początku meczu to piłkarze Omoni Nikozja otworzyli wynik. W piątej minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Jordi Gómez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AEK Larnaca: Apostolisowi Giannou w 11. i Facundowi Garcíi w 27. minucie.

Zespół AEK Larnaca wyrównał wynik meczu. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Thomas Ioannou.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Omoni Nikozja w 37. minucie spotkania, gdy Andronikos Kakoullis zdobył drugą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Omoni Nikozja, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Thiago Santos.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Michaelowi Ortedze z zespołu gospodarzy. W 59. minucie w jedenastce AEK Larnaca doszło do zmiany. Ivan Fiolić wszedł za Iwana Triczkowskiego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Daniel Mojsov z AEK Larnaca.

Chwilę później trener AEK Larnaca postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Garcíę. Na boisko wszedł Nacho Cases, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A kibice Omoni Nikozja nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa Fedora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Michael Ortega. W 79. minucie sędzia ukarał kartką Michaela Lüftnera, piłkarza Omoni Nikozja.

W tej samej minucie Apostolis Giannou zastąpił Jozsefa Keavenya.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nacho Cases wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Larnaca, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie pojedynku. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AEK Larnaca: Nachowi Casesowi w 88. i Ivanowi Fioliciowi w 90. minucie.

Drużynie AEK Larnaca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Omoni Nikozja.

Thomas Ioannou  32′
79′ Michael Lüftner
Daniel Mojsov65′
Éric Bauthéac
Carles Planas
Vitor Hugo Gomes da Silva
Joan Guillem Truyols Mascaró3′
 5′ (k.) Jordi Gómez García-Penche
Facundo García27′ 68′
Charalampos Mavrias
Hector Hevel
55′ 71′ Michael Javier Ortega Dieppa
Lluis Sastre Reus
 51′ Thiago Ferreira dos Santos
Iwan Triczkowski59′
 37′ 90′ Andronikos Kakoullis
Apostolis Giannou11′ 79′
Charalambos Kyriakides
Ioakim Toumbas
85′ Tomasz Huboczan
Simranjit Singh Thandi
90′ Ioannis Kousoulos
Konstantinos Konstantinou
71′ 85′ Nicolas Ladislao Fedor Flores
Raúl Ruiz Matarín

Zawodnicy Omoni Nikozja otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.