Liga cypryjska - 13. kolejka 1. Division: Enosis Neon Paralimni - AEL Limassol 2-2 (1-2)

15 grudnia na Stadio Tasos Markou w Paralímniem odbyło się starcie 13. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Enosisu Neon i AEL Limassol. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 250 widzów.

13. kolejka Cypr - 1. Division
2019-12-15 16:00 | Stadion: Stadio Tasos Markou | Widzów: 250 | Arbiter: V. Demetriou
R. Jurado 16',38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków jedenastka AEL Limassol wygrała 24 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Enosisu Neon nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie Chigozie Shaloze dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka Enosisu Neon krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ruben Jurado. W 28. minucie arbiter przyznał kartkę Hovhannesowi Hambardzumyanowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEL Limassol w 38. minucie spotkania, gdy Ruben Jurado zdobył z karnego drugą bramkę. W 42. minucie kartkę dostał Andreas Avraam, piłkarz AEL Limassol.

W 55. minucie Ivan Carlos został zmieniony przez Minasa Antoniou. W 59. minucie w zespole Enosisu Neon doszło do zmiany. Antonis Koumis wszedł za Danila Spoljarica.

Kibice Enosisu Neon nie mogli już doczekać się wprowadzenia Onisiforosa Roushiasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mateusz Szczepaniak. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. Niedługo później trener AEL Limassol postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Yiannisa Gerolemou. Na boisko wszedł Adnan Aganović, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Chigozie Shaloze został zmieniony przez Ernesta Agyiriego, co miało wzmocnić zespół Enosisu Neon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Juradę na Ryana Mmaeego.

Zawodnicy Enosisu Neon w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie bramkę wyrównującą zdobył Risto Mitrevski.

W 85. minucie arbiter pokazał kartki Nicowi Vareli z Enosisu Neon oraz Christosowi Wheelerowi z jedenastki gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Josimar José Évora Dias
28′ Hovhannes Hambardzumyan
André Ferreira Teixeira
Andreas Kyriakou
Momčilo Rašo
 83′ Risto Mitrevski
Christos Wheeler85′
Llorenç Riera Ortega
Andreas Avraam42′
 7′ 76′ Chigozie Shaloze Udoji
Jon Gaztañaga Arrospide
59′ Danilo Spoljaric
Yiannis Gerolemou70′
Orlin Ognyanov Starokin
Charis Kyriakou
Demetris Theodorou
Slobodan Medojević
85′ César Nicolás Varela Batista
Ivan Carlos Franca Coleho55′
67′ Mateusz Szczepaniak
Ruben Jurado Fernandez  16′, 38′ (k.) 80′
Vangelis Georgiou
Patryk Procek
Konstantinos Petrou
Nils Teixeira
59′ Antonis Koumis
Marko Adamović
Constantinos Kyriakou
Adnan Aganović70′
Dimitris Moulazimis
Stylianos Panteli
76′ Ernest Agyiri
Davor Zdravkovski
Carlos Alberto Matos Rodrigues
Minas Antoniou55′
Theodoros Kolokoudias
Kire Markoski
67′ Onisiforos Roushias
Ryan Mmaee Nwambeben Kabir80′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.