Liga cypryjska - 13. kolejka 1. Division: Apollon Limasson - Anorthosis 2-0 (0-0)

W starciu 13. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 14 grudnia, jedenastka Apollonu Limasson wygrała z Anorthosisem 2-0 (0-0). Mecz na Tsirion Athlítiko Kentro w Limassolu obejrzało 4 174 widzów.

13. kolejka Cypr - 1. Division
2019-12-14 18:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 4174 | Arbiter: T. Christofi
Apollon Limassol
Anorthosis Famagusta FC
2
0
F. Papoulis 52'
E. Zelaya 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 pojedynki zespół Anorthosisu wygrał 28 razy i zanotował 22 porażki oraz 23 remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Od 25. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Apollonu Limasson i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Apollonu Limasson rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ioannisa Pittasa wszedł Giannis Gianniotas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Apollonu Limasson w 52. minucie spotkania, gdy Fotios Papoulis zdobył pierwszą bramkę. W 55. minucie Nika Katcharava został zmieniony przez Michala Durisza.

W tej samej minucie trener Anorthosisu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Murtaz Dauszwili, a murawę opuścił Panayiotis Artymatas. W 70. minucie Tornike Okriashvili został zmieniony przez Georgiosa Manthatisa, co miało wzmocnić jedenastkę Anorthosisu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charisa Kyriakou na Mariosa Antoniadesa w 77. minucie oraz Diego Aguirrego na Giorgosa Vasiliou w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Apollon Limasson: Charisowi Kyriakou w 76. i Nsue w 82. minucie.

Zespół Anorthosisu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wynik ustalił Emilio Zelaya. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

W samej końcówce starcia sędzia pokazał kartkę Mariosowi Antoniadesowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Giorgi Loria
76′ 77′ Charis Kyriakou
Panayiotis Artymatas55′
46′ Ioannis Pittas
Gordon Schildenfeld
30′ Vahid Selimovic
Jewgienij Selin
Attila Szalai
Branko Vrgoč45′
82′ Diego Aguirre Parra
Kostakis Artymatas
27′ Saša Marković
Michalis Ioannou
Esteban Fernando Sachetti
Renato João Inacio Margaca
Joao Pedro Guerra Cunha
Tornike Okriashvili70′
 52′ Fotios Papoulis
Rubén Rayos Serna
 83′ 25′ Emilio José Zelaya
Nika Kacharava55′
Demetris Demetriou
Giorgos Papadopoulos
77′ 89′ Marios Antoniades
Kostas Pileas
82′ Emilio Nsue López
Murtaz Dauszwili55′
82′ Giorgos Vasiliou
Ioannis Hadjivasilis
46′ Giannis Gianniotas