Liga cypryjska - 13. kolejka 1. Division: APOEL Nikozja - Ethnikos Achna FC 2-0 (1-0)

W meczu 13. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 16 grudnia, zespół Nikozji wygrał z Ethnikosem Achna 2-0 (1-0). Mecz na Neo GSP w Nikozji obejrzało 2 950 widzów.

L. Hallenius 89'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ethnikos Achna: Sotirisowi Finirisowi w 10. i Bojanowi Markovskiemu w 17. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nikozji w 18. minucie spotkania, gdy Lucas Souza strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nikozji.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia przyznał kartkę Vujadinowi Saviciowi z Nikozji. W 50. minucie Demetris Kyprianou został zastąpiony przez Petrosa Ioannou.

W 56. minucie kartkę dostał Marios Elia, zawodnik gości. Kibice Nikozji nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antonia Jakoliša. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Giorgos Efrem. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugiego gola. W 64. minucie Tomás Sebastián De Vincenti został zmieniony przez Uroša Maticia, a za Andreasa Makrisa wszedł na boisko Praxitelis Vouros, co miało wzmocnić drużynę Nikozji. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilyaję Markovski na Miguelita.

Trener Ethnikosu Achna postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Giorgosa Papageorghiou i na pole gry wprowadził napastnika Andreasa Elię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedenastka Ethnikosu Achna ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Linus Hallenius.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Sotiris Finiris10′
47′ Vujadin Savić
Christopher Glombard
Christos Shelis
Bojan Markovski17′
Moussa Al Tamari
Demetris Charalambous
64′ Tomás Sebastián De Vincenti
Christoforos Christofi
Alef dos Santos Saldanha
Demetris Kyprianou50′
64′ Giorgos Efrem
Giorgos Papageorghiou88′
 18′ Lucas Vieira de Souza
Koneh Ibrahim
 89′ Linus Hallenius
Marios Ilia56′
83′ Andreas Makris
Illia Markovskyi65′
Dimitrios Priniotaki
Martin Bogatinov
83′ Praxitelis Vouros
Deyvison Denílson de Sousa Bessas
Efstathios Aloneftis
Ioannis Efstathiou
Savvas Gentsoglou
Petros Ioannou50′
64′ Antonio Jakoliš
Vincent Laban
64′ Uroš Matić