Liga cypryjska - 12. kolejka 1. Division: Pafos FC - Nea Salamis Famagusta 1-0 (0-0)

6 grudnia na Stadio Stelios Kyriakides odbył się pojedynek 12. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Paphos FC i Nea Salamis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Paphos FC 1-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

12. kolejka Cypr - 1. Division
2019-12-06 18:00 | Stadion: Stadio Stelios Kyriakides | Widzów: 500 | Arbiter: L. Soteriou
Pafos FC
Nea Salamis Famagusta
1
0
P. Arajuuri 58'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Nea Salamis wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie Gerasimos Fylaktou został zmieniony przez Nahira Besarę.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matyję Sziroka z Paphos FC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Tonię Tisdell z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kyprosowi Christoforou z zespołu gości. Trener Nea Salamis postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę José Sana i na pole gry wprowadził napastnika Theodosisa Siathasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedyną bramkę meczu dla Paphos FC zdobył Paulus Arajuuri w 58. minucie. W 59. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kypros Christoforou osłabiając drużynę Nea Salamis. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 56. minucie.

Od 66. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Paphos FC. W 71. minucie Ioannis Kosti został zmieniony przez Alastaira Reynoldsa, a za Tonię Tisdell wszedł na boisko Jay Simpson, co miało wzmocnić drużynę Nea Salamis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mickaëla Panos na Daniela Williamsa oraz Vá na Alexandrosa Konstantinou.

Kypros Christoforou56′ 59′
 58′ Paulus Arajuuri
Anderson Correia de Barros
87′ Mickaël Panos
Ivan Fuštar
32′ Matija Szirok
Ioannis Kosti71′
Georgios Valerianos
Benjamin Edouardo Lambot
25′ Gerasimos Fylaktou
José Ignacio San Román Canciani57′
86′ Jason Puncheon
Charles Betrand Etoundi Eloundou
71′ 89′ Vladimiro Etson António Félix
Saša Marjanović
90′ Adam Nemec
Tonia Tisdell45′ 85′
66′ Andreas Panayiotou
Lefteris Hadjikonstantis
25′ Nahir Besara
Thomas Nicolaou
Cy Goddard
Kyriakos Panagi
89′ Alexandros Konstantinou
Alastair Reynolds71′
Luis Marcelo Morais dos Reis
Savvas Tsabouris
87′ Daniel Williams
Theodosis Siathas57′
Jerson Cabral
Jay Simpson85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.