Liga cypryjska - 12. kolejka 1. Division: Olympiakos Nikozja - APOEL Nikozja 2-0 (1-0)

7 grudnia na Makareio Stadio w Nikozji odbył się pojedynek 12. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Olympiakosu Nikozja i APOEL Nikozja. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympiakosu Nikozja 2-0. Na stadionie stawiło się 1 066 widzów.

12. kolejka Cypr - 1. Division
2019-12-07 18:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 1066 | Arbiter: V. Demetriou
Olympiakos Nikozja
APOEL Nikozja
2
0
D. Duventru 35'
Kiko 83'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 33. minucie Eyong Enoh został zmieniony przez Bilala Hamdiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dylan Duventru-Huret wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakosu Nikozja , zdobywając bramkę w 35. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympiakosu Nikozja.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giorgiosa Merkisa z APOEL Nikozja, a w 78. minucie Jonathana Ayitégo z drużyny przeciwnej. W 82. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dragan Mihajlovic osłabiając tym samym zespół gości.

Drużyna APOEL Nikozja ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Kiko.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtymi kartkami Bilala Hamdiego z Olympiakosu Nikozja i Nicolasa Ioannou, Uroša Maticia z drużyny gości. Chwilę później trener Olympiakosu Nikozja postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Ayitégo wszedł Ousmane Sidibé, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Vid Belec
 83′ Francisco Manuel Geraldo Rosa
Vujadin Savić46′
33′ Eyong Tarkang Enoh
Moussa Al Tamari
Nanissio Justino Mendes Soares
Alef dos Santos Saldanha
Vinicius Oliveira Franco
Uroš Matić88′
78′ 89′ Jonathan Ayité
Dragan Mihajlovic82′
 35′ Dylan Ludovic Duventru-Huret
André Filipe Cunha Vidigal65′
75′ Rogério Miguel Reis da Silva
Efstathios Aloneftis
89′ Ousmane Sidibé
Giorgos Efrem78′
33′ 88′ Bilal Hamdi
Savvas Gentsoglou
75′ Panayiotis Zachariou
Antonio Jakoliš46′
Loukas Andreou
Roman Bezjak
Christos Venizelos
Andrija Pavlović65′

Zespół APOEL Nikozja miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze APOEL Nikozja otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.