Liga cypryjska - 12. kolejka 1. Division: AC Omonia Nikozja - Doxa Katokopia FC 2-0 (2-0)

W starciu 12. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 8 grudnia, jedenastka Omoni Nikozja wygrała z Doksą Katokopia 2-0 (2-0). Mecz na Neo GSP w Nikozji obejrzało 6 544 widzów.

M. Ortega 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Omoni Nikozja wygrał 25 razy i zanotował cztery porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Éric Bauthéac wywołał eksplozję radości wśród kibiców Omoni Nikozja, zdobywając bramkę w 19. minucie starcia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Omoni Nikozja, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik ustalił Michael Ortega.

Między 26. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Doksy Katokopia i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 66. minucie Luis Carlos został zastąpiony przez Ítalę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Constantinos Mintikkis, piłkarz gości.

W 75. minucie w drużynie Doksy Katokopia doszło do zmiany. Markos Charalambous wszedł za Zé Valente'a. Chwilę później trener Omoni Nikozja postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Andronikos Kakoullis, a murawę opuścił Michael Ortega. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Doksy Katokopia doszło do zmiany. Andreas Michael wszedł za Vladimira Boljevicia.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Carlitosowi z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stephanos Mouhtaris
 19′ Éric Bauthéac
Benjamin Akoto Asamoah32′
26′ Vitor Hugo Gomes da Silva
Vladimir Boljević85′
Jordi Gómez García-Penche
Vasilios Papafotis
Charalampos Mavrias
Carlos Miguel Tavares de Oliveira88′
 22′ 78′ Michael Javier Ortega Dieppa
Carlos Alexandre de Souza Silva
78′ Andronikos Kakoullis

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast jedenastka Doksy Katokopia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.