Liga cypryjska - 11. kolejka 1. Division: Olympiakos Nikozja - Enosis Neon 0-0

29 listopada na Makareio Stadio w Nikozji odbył się pojedynek 11. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Olympiakosu Nikozja i Enosisu Neon. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 180 widzów.

11. kolejka Cypr - 1. Division
2019-11-29 18:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 180 | Arbiter: G. Nikolaou
Olympiakos Nikozja
Enosis Neon Paralimni
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół Olympiakosu Nikozja wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Nikozja: Panayiotisowi Zachariou w 16. i Sambinie w 26. minucie.

W 59. minucie kartkę dostał Angelis Angeli z Enosisu Neon. W 60. minucie Demetris Theodorou zastąpił Mateusza Szczepaniaka.

W 61. minucie arbiter ukarał kartką Loizosa Kosmę, piłkarza Enosisu Neon. Trener Enosisu Neon postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Ernesta Agyiriego i na pole gry wprowadził napastnika Onisiforosa Roushiasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Kyriakou z Enosisu Neon, a w 82. minucie Giorgosa Economidesa z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie Eyong Enoh został zmieniony przez Rogéria Silvę, co miało wzmocnić jedenastkę Olympiakosu Nikozja. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vasilisa Vallianos na Orlina Starokina.

Boris Klaiman
26′ Mamadu Samba Candé
Ernest Agyiri75′
82′ Giorgos Economides
Loizos Kosma61′
80′ Eyong Tarkang Enoh
Llorenç Riera Ortega
Vinicius Oliveira Franco
Chigozie Shaloze Udoji
16′ Panayiotis Zachariou
Theodoros Kolokoudias
80′ Rogério Miguel Reis da Silva
Onisiforos Roushias75′
Christos Venizelos
Mateusz Szczepaniak60′

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Olympiakosu Nikozja, mimo że oddała ona osiem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Enosisu Neon była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Enosisu Neon w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.