Athletiki Enosi Kition FC - Pafos FC 2-0 (2-0). Liga - 31. kolejka

W spotkaniu 31. kolejki 1st Division, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna AEK Larnaca zwyciężyła z Pafos FC 2-0 (2-0).

W  spotkaniu 31. kolejki  1st Division, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna AEK Larnaca zwyciężyła  z Pafos FC  2-0 (2-0).

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Pafos FC wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Larnaca w 14. minucie spotkania, gdy Á. Gyurcso zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Larnaca w 24. minucie spotkania, gdy I. Trichkovski strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał D. Hocce z drużyny Pafos FC. Była to 34. minuta pojedynku.

W 45. minucie D. Aurelio został zmieniony przez I. Tomecaka. W tej samej minucie w zespole Pafos FC doszło do zmiany. F. Kovacevic wszedł za D. Aurelio. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie S. Panic został zmieniony przez G. Fylaktou, co miało wzmocnić drużynę Pafos FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając I. Trichkovskiego na J. Romę. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką G. Fylaktou z Pafos FC, a w 68. minucie R. Mamasa z drużyny przeciwnej.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska W. Semedo osłabiając tym samym zespół Pafos FC. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 80. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Á. Gyurcsowi i T. Oliveirze. Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy AEK Larnaca: O. Altman, R. Mamas, Á. Gyurcso, na ich miejsce weszli: J. Espinosa, N. Tomovic, G. Naoum. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jaira, O. Valakariego zajęli: M. Abdusalamov, V. Dragomir.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga zespołu Pafos FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze Pafos FC obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół AEK Larnaca w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Pafos FC wymieniła pięciu graczy.