6. kolejka 1. Division: APOEL Nikozja - Nea Salamis Famagusta 4-0 (2-0)

13 kwietnia na Neo GSP w Nikozji odbył się mecz 6. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Nikozji i Nea Salamis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nikozji 4-0. Na stadionie zasiadło 4 688 widzów.

N. Morais 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Antonio Jakoliš.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carlão z Nikozji, a w 43. minucie Ivana Fuštara z drużyny przeciwnej.

Drużyna Nea Salamis ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Moussa Al Tamari. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Agus z drużyny gości. Była to 47. minuta pojedynku. Trener Nikozji postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Léo Natela. Na boisko wszedł Roman Bezjak, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Antonio Jakoliš z Nikozji. W 75. minucie Nicolas Ioannou został zastąpiony przez Giorgiosa Merkisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nikozji w 90. minucie spotkania, gdy Nuno Morais zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Goulielmos Orfeas Lytras
41′ Carlos Roberto da Cruz Júnior
Anderson Correia de Barros
Wanderson de Jesus Martins
Jaílson de Lima Araújo
75′ Nicolas Ioannou
Ivan Fuštar43′
Praxitelis Vouros
Agustín García Iñiguez47′
 45′ Moussa Al Tamari
Ioannis Kosti
 10′, 74′ Antonio Jakoliš
Charles Betrand Etoundi Eloundou81′
 90′ (k.) Nuno Morais
Renato João Inacio Margaca75′
Lucas Vieira de Souza
Alastair Reynolds
77′ Ghayas Zahid
Thiago Ferreira dos Santos
70′ Leonardo Natel Vieira
Kingsley Onuegbu90′
Rafael Enrique Romo Pérez
Robert Veselovsky
Mickaël Facchinetti
Román Golobart Benet
75′ Giorgios Merkis
Lefteris Hadjikonstantis
Efstathios Aloneftis
Thomas Nicolaou90′
77′ Kostakis Artymatas
Konstrantinos Serghiou
Giorgos Efrem
Farshad Noor75′
Norbert Sándor Balogh
Iasonas Pikis81′
70′ Roman Bezjak
Daniel Sikorski
André Filipe Cunha Vidigal

Drużyna Nikozji była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starciu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Nea Salamis przyznał dwie.