5. kolejka 1. Division: Doxa Katokopia FC - Anorthosis Famagusta FC 3-3 (3-1)

W meczu 5. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Doksy Katokopia zremisowała z Anorthosisem 3-3 (3-1). Mecz na Makareio Stadio w Nikozji obejrzało 100 widzów.

O. Buff 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Anorthosisu wygrała aż 24 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anorthosisu w piątej minucie spotkania, gdy Michal Durisz zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 14. minucie Paul Batin wyrównał wynik meczu.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Carlos. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 24. minucie żółtą kartkę dostał Vladimir Boljević, piłkarz Doksy Katokopia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Doksy Katokopia, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-1 podwyższył Nils Zatl.

W 45. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Michalowi Duriszowi z zespołu gości.

Kibice Anorthosisu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikę Katcharavę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fytos Kyriakou. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 57. minucie Michalis Ioannou został zastąpiony przez Olivera Buffa.

Po chwili trener Doksy Katokopia postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nilsa Zatla wszedł Alfonso Artabe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Doksy Katokopia nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

Zawodnicy Anorthosisu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola kontaktowego strzelił João Victor.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Anorthosisu doszło do zmiany. Nikos Englezou wszedł za Panayiotisa Artymatasa.

Drużyna Doksy Katokopia krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Oliver Buff. W 76. minucie w jedenastce Doksy Katokopia doszło do zmiany. Evgen Pavlov wszedł za Paula Batina.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał żółte kartki Evgenowi Pavlovowi z Doksy Katokopia oraz Erwinowi Koffiemu z zespołu gości. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Benjamin Asamoah osłabiając tym samym drużynę Doksy Katokopia. W 81. minucie w jedenastce Doksy Katokopia doszło do zmiany. Vasilios Papafotis wszedł za Răzvana Tincu.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Armin Gremsl z Doksy Katokopia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Carlos
90′ Armin Gremsl
Gordon Schildenfeld
81′ Răzvan Tincu
Andraż Struna
Joel Vieira Pereira
Vincent Bessat
79′ Benjamin Akoto Asamoah
João Victor de Albuquerque Bruno  67′
24′ Vladimir Boljević
Michalis Ioannou57′
 44′ 64′ Nils Zatl
Danijel Pranjić
 14′ 76′ Paul Ştefan Batin
Michal Durisz  5′ 45′
 21′ . Luis Carlos
Fytos Kyriakou57′
Giorgos Loizou
David Stemmer
Zacharias Adoni
Oliver Buff57′  72′
64′ Alfonso Artabe Meca
Nikos Englezou71′
81′ Vasilios Papafotis
Nika Kacharava57′
76′ 79′ Yevhen Pavlov
Beka Mikeltadze

Nicolás Marcelo Stefanelli

Przewaga zespołu Anorthosisu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Doksy Katokopia w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.