5. kolejka 1. Division: Apollon Limassol - Nea Salamis Famagusta 1-1 (1-1)

W starciu 5. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 7 kwietnia, zespół Apollonu Limasson zremisował z Nea Salamis 1-1 (1-1). Mecz na Tsirion Athlítiko Kentro w Limassolu obejrzało 1 617 widzów.

5. kolejka Cypr - 1. Division
2019-04-07 17:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 1617 | Arbiter: C. Theouli
Apollon Limassol
Nea Salamis Famagusta
1
1
Héctor Yuste 28'
Thiago Santos 10'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Drużyna Apollonu Limasson wygrała aż 29 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Nea Salamis otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Thiago Santos. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Apollonu Limasson wyrównała wynik meczu. W 28. minucie wynik ustalił Héctor Yuste.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Valentinowi Roberge'owi z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta meczu. W 37. minucie Valentin Roberge został zmieniony przez Dylana Ouedraoga. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Apollonu Limasson nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Faupalę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vahid Selimovic. Trener Nea Salamis postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Kyprosa Christoforou. Na boisko wszedł Ioannis Kosti, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 75. minucie Esteban Sachetti został zmieniony przez Kévina Bru, co miało wzmocnić jedenastkę Apollonu Limasson. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charles'a Etoundiego na Tonię Tisdell w 85. minucie oraz Kingsleya Onuegbu na Daniela Sikorskiego w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Emilio Zelaya z Apollonu Limasson. W drugiej połowie nie padły gole.

Goulielmos Orfeas Lytras
35′ 37′ Valentin Roberge
Kypros Christoforou72′
67′ Vahid Selimovic
Anderson Correia de Barros
Saša Marković
Jaílson de Lima Araújo
75′ Esteban Fernando Sachetti
Ivan Fuštar
André Schembri
Román Golobart Benet
Giorgos Vasiliou
Charles Betrand Etoundi Eloundou85′
 28′ Héctor Yuste Cantón
Renato João Inacio Margaca
Joao Pedro Guerra Cunha
Alastair Reynolds
Adrián Sardinero Corpa
Thiago Ferreira dos Santos  10′
81′ Emilio José Zelaya
Kingsley Onuegbu90′
Tassos Kissas
Andreas Dimitriou
37′ Dylan Ouédraogo
Agustín García Iñiguez
Konstantinos Papamichail
Lefteris Hadjikonstantis
75′ Kévin Bru
Farshad Noor
67′ David Faupala
Tonia Tisdell85′
Petros Psychas
Daniel Sikorski90′

Przewaga zespołu Apollonu Limasson w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Apollonu Limasson przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.