5. kolejka 1. Division: Alki Oroklini - Enosis Neon Paralimni 2-0 (1-0)

7 kwietnia na N. Papas Group Ammochostos-Epistrofi w Larnace odbyło się spotkanie 5. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Alki Oroklini i Enosisu Neon. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Alki Oroklini 2-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

5. kolejka Cypr - 1. Division
2019-04-07 16:00 | Stadion: Stadio Ammochostos Epistrofi | Widzów: 500 | Arbiter: V. Demetriou
Alki Oroklini
Enosis Neon Paralimni
2
0
Ivan Carlos 7'
M. Ilia 85'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów jedenastka Enosisu Neon wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Enosisu Neon. W piątej minucie sędzia wyrzucił z boiska Angelisa Angelego z Enosisu Neon.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Alki Oroklini w siódmej minucie spotkania, gdy Ivan Carlos zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Elowi Belameiriemu z Alki Oroklini.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Alki Oroklini.

Drugą połowę jedenastka Enosisu Neon rozpoczęła w zmienionym składzie, za Iraklego Maisuradzego wszedł Maximiliano Oliva. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matyję Špoljaricia z Alki Oroklini, a w 55. minucie Andreasa Kyriakou z drużyny przeciwnej.

W 58. minucie w zespole Enosisu Neon doszło do zmiany. Shoval Gozlan wszedł za Gonzala Záratego. Po chwili trener Alki Oroklini postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Stavrinos Konstantinou, a murawę opuścił Yoann Tribeau. W 77. minucie Ivan Carlos został zastąpiony przez Mariosa Elię.

Trener Enosisu Neon postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Andreasa Kyriakou i na pole gry wprowadził napastnika Dominika Glavinę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Drużyna Enosisu Neon ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Marios Elia. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie w jedenastce Alki Oroklini doszło do zmiany. Charrad Gadacha wszedł za Matyję Špoljaricia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Andreas Kyriakou55′ 82′
36′ El Hedi Belameiri
Ioannis Pittas
Martinos Christofi
Eyong Tarkang Enoh
Demetris Kyprianou
Irakli Maisuradze46′
90′ Dushko Trajchevski
Llorenç Riera Ortega
67′ Yoann Tribeau
Chigozie Shaloze Udoji88′
 7′ (k.) 77′ Ivan Carlos Franca Coleho
Minas Antoniou
54′ 90′ Matija Špoljarić
Gonzalo Eulogio Zárate58′
86′ Giorgos Panayi
Rafail Pittadjis
Costas Charalambous
Dimitris Moulazimis
90′ Charrad Aïkel Gadacha
Aleksandr Shcherbakov
77′  85′ 86′ Marios Ilia
Dominik Glavina82′
67′ Stavrinos Konstantinou
Shoval Gozlan58′
Apollonas Vasiliou
Georgios Kolokoudias

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.