5. kolejka 1. Division: AEL Limassol - APOEL Nikozja 0-3 (0-2)

6 kwietnia na Tsirion Athlítiko Kentro odbyło się starcie 5. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami AEL Limassol i Nikozji. Mecz zakończył się zwycięstwem Nikozji 3-0. Spotkanie obejrzało 1 704 widzów.

5. kolejka Cypr - 1. Division
2019-04-06 18:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 1704 | Arbiter: T. Christofi
E. Aloneftis 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nikozji w 12. minucie spotkania, gdy Nuno Morais strzelił pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 14. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Nikozji i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna AEL Limassol ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie wynik na 0-2 podwyższył Nicolas Ioannou.

W 53. minucie za Andreasa Avraama wszedł Nils Teixeira. W 56. minucie Alex da Silva został zmieniony przez Adnana Aganovicia, co miało wzmocnić zespół AEL Limassol. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moussę Al Tamari na Ghayasa Zahida.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carlão z Nikozji, a w 65. minucie Jona Gaztañagę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener AEL Limassol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Nestoras Mytides, a murawę opuścił Ruben Jurado. A kibice Nikozji nie mogli już doczekać się wprowadzenia André Vidigala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Léo Natel. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzecią bramkę.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Nikozji doszło do zmiany. Efstathios Aloneftis wszedł za Romana Bezjaka.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie wynik ustalił Efstathios Aloneftis.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Wanderson de Jesus Martins
53′ Andreas Avraam
Nicolas Ioannou  42′
17′ 56′ Alexandre Afonso da Silva
Praxitelis Vouros28′
65′ Jon Gaztañaga Arrospide
Lucas Vieira de Souza14′
67′ Ruben Jurado Fernandez
Mickaël Facchinetti
53′ Nils Teixeira
Giorgios Merkis
56′ Adnan Aganović
Efstathios Aloneftis85′  90′
Ivan Schranz
Kostakis Artymatas
Davor Zdravkovski
Juan Bautista Cascini
67′ Nestoras Mytides
Giorgos Efrem

Ghayas Zahid61′

André Filipe Cunha Vidigal76′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Nikozji. Wręczył im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.