Velez Sarsfield - Estudiantes La Plata 4-0 (2-0). 6. kolejka Copa Libertadores

W meczu 6. kolejki Copa Libertadores, który rozegrany został 25 maja, zespół Velezu Sarsfield wysoko wygrał z Estudiantesem La Plata 4-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Jose Amalfitani w Buenos Aires.

W  meczu 6. kolejki  Copa Libertadores, który rozegrany został 25 maja, zespół Velezu Sarsfield wysoko wygrał  z Estudiantesem La Plata  4-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Jose Amalfitani w Buenos Aires.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Velezu Sarsfield wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie żółtą kartką został ukarany Bruno Valdez, piłkarz Estudiantesu La Plata.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Velezu Sarsfield w 21. minucie spotkania, gdy Lucas Janson strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Maximo Perrone.

W 37. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Carlowi Lattanziowi z zespołu Estudiantesu La Plata.

Drużyna Estudiantesu La Plata ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Velezu Sarsfield, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Lucas Janson ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy golu zaliczył Lucas Hoyos.

W 55. minucie Hernan Toledo został zastąpiony przez Aarona Spetale'a. W 65. minucie w drużynie Velezu Sarsfield doszło do zmiany. Jose Florentin wszedł za Nicolasa Garayaldego.

Lucas Pratto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Velezu Sarsfield, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joel Sonora.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Emanuelowi Beltranowi, piłkarzowi Estudiantesu La Plata. W 77. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Bruno Valdez, osłabiając zespół Estudiantesu La Plata. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 12. minucie. W 77. minucie Lucas Pratto został zmieniony przez Abiela Osoria, a za Joela Sonorę wszedł na boisko Gianluca Prestianni, co miało wzmocnić drużynę Velezu Sarsfield. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Briana Orosca na Nicolasa Fernandeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Velezu Sarsfield w 83. minucie spotkania, gdy Abiel Osorio strzelił czwartego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Jorge Morelowi z Estudiantesu La Plata.

W 89. minucie w zespole Velezu Sarsfield doszło do zmiany. Mateo Seoane wszedł za Maxima Perronego. W tej samej minucie trener Velezu Sarsfield postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Orellana. Na boisko wszedł Lenny Lobato, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Drużyna Velezu Sarsfield była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Velezu Sarsfield żadną kartką, natomiast zawodnikom Estudiantesu La Plata przyznał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Velezu Sarsfield w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Estudiantesu La Plata w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.