Universidad Catolica - Talleres Cordoba 0-1 (0-0). 6. kolejka Copa Libertadores

W pojedynku 6. kolejki Copa Libertadores, który rozegrany został 25 maja, zespół Universidadu Catolica przegrał z Talleresem Cordoba 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio San Carlos de Apoquindo w Lasu Condes.

W  pojedynku 6. kolejki  Copa Libertadores, który rozegrany został 25 maja, zespół Universidadu Catolica przegrał  z Talleresem Cordoba  0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio San Carlos de Apoquindo w Lasu Condes.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Talleresu Cordoba wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Universidadu Catolica i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Guido Herrera z zespołu Talleresu Cordoba. Była to 56. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Talleresu Cordoba zdobył Esquivel Juan w 61. minucie. W 66. minucie Fabian Orellana zastąpił Diego Valencię.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Talleresu Cordoba: Angelo Martino, Santiago Toloza, Matias Godoy, a na ich miejsce weszli Hector Fertoli, Garro Rodrigo, Esquivel Juan. Po chwili trener Universidadu Catolica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Ignacia Saavedrę. Na boisko wszedł Diego Buonanotte, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener Talleresu Cordoba postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fernanda Juareza wszedł Julian Malatini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Talleresu Cordoba utrzymać prowadzenie.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Universidadu Catolica: Lucas Melano, Sebastian Galani, a na ich miejsce weszli Gonzalo Tapia, Felipe Gutierrez.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.