Sport Club Corinthians Paulista - Club Atletico Boca Juniors 0-0. Copa Libertadores

W spotkaniu Copa Libertadores, które rozegrane zostało 29 czerwca, drużyna Corinthians zremisowała z Boca Juniors 0-0. Starcie odbyło się na Neo Quimica Arena w Sao Paulo.

W  spotkaniu  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 29 czerwca, drużyna Corinthians zremisowała  z Boca Juniors  0-0. Starcie odbyło się na Neo Quimica Arena w Sao Paulo.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 40. minucie kartkę dostał Marcos Rojo z Boca Juniors.

W 44. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Roger Guedes spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Corinthians. W tej samej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sebastiana Villę z Boca Juniors, a w 45. minucie Roniego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Fagnera wszedł Bruno Mendez.

Między 62. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Corinthians i jedną drużynie przeciwnej. W 78. minucie Exequiel Zeballos został zmieniony przez Juana Ramireza, co miało wzmocnić zespół Boca Juniors. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rogera Guedesa na Juniora Moraesa.

Chwilę później trener Corinthians postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Adsona wszedł Joao Pedro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Corinthians utrzymać remis. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie Boca Juniors za Oscara Romera wszedł Jorman Campuzano, a w jedenastce Corinthians Willian zmienił Fabia Santosa.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Corinthians. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Boca Juniors otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna Corinthians wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Boca Juniors w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.