Sociedade Esportiva Palmeiras - Club Sport Emelec 1-0 (0-0). 5. kolejka Copa Libertadores

19 maja na Allianz Parque w Sao Paulo odbył się pojedynek 5. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras i Emeleca. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 1-0.

19 maja  na Allianz Parque w Sao Paulo odbył się pojedynek  5. kolejki  Copa Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras  i Emeleca. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 1-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Palmeiras wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Emeleca. W 62. minucie Edgar Lastre został zmieniony przez Angela Gracię.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Palmeiras: Raphael Veiga, Vanderlan, a na ich miejsce weszli Eduard Atuesta, Jorge. Trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Gustava Scarpę i na pole gry wprowadził napastnika Dudu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Danilo dla jedenastki Palmeiras. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Rafael Navarro.

Między 76. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Palmeiras: Gabriel Menino, Rony, na ich miejsce weszli: Ze Rafael, Breno Lopes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bryana Carabalego, Alejandra Cabezy zajęli: Jeison Chala, Mauro Quiroga.

Zespół Palmeiras był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Palmeiras żadną kartką, natomiast piłkarzom Emeleca przyznał trzy żółte.

Drużyna Palmeiras w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Emeleca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.