Sociedade Esportiva Palmeiras - Club Cerro Porteno 5-0 (1-0). Copa Libertadores

W pojedynku Copa Libertadores, który rozegrany został 7 lipca, zespół Palmeiras wysoko wygrał z Cerrem Porteno 5-0 (1-0). Mecz odbył się na Allianz Parque w Sao Paulo.

W  pojedynku  Copa Libertadores, który rozegrany został 7 lipca, zespół Palmeiras wysoko wygrał  z Cerrem Porteno  5-0 (1-0). Mecz odbył się na Allianz Parque w Sao Paulo.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie Rafael Navarro zastąpił Rony'ego.

W 37. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cerra Porteno Braian Samudio. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Gabrielowi Meninowi z jedenastki Palmeiras. Była to 40. minuta starcia.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Ze Rafael wszedł za Gabriela Menina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palmeiras.

Między 46. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Palmeiras i jedną drużynie przeciwnej. Trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Dudu wszedł Breno Lopes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Palmeiras utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Palmeiras udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Eduard Atuesta wszedł za Raphaela Veigę.

Drużyna Cerra Porteno ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie wynik na 2-0 podwyższył Rony. Przy strzeleniu gola asystował Mayke.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 75. minucie spotkania, gdy Breno Lopes strzelił trzeciego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rony.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze Cerra Porteno: Junior Noguera, Damian Bobadilla, a na ich miejsce weszli Claudio Aquino, Robert Piris.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Gustavo Gomez.

W 79. minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Benjamin Kuscevic wszedł za Danila.

W 83. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rony z Palmeiras. Asystę przy golu zanotował Breno Lopes.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Drużyna Palmeiras zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Zawodnicy Palmeiras dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.