Sao Paulo Futebol Clube - Racing Club de Avellaneda 0-1 (0-1). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Sao Paulo FC przegrał z Racing Club 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-19 02:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Jesús Valenzuela Sáez
Sao Paulo Futebol Clube
Racing Club de Avellaneda
0
1
J. Novillo 28'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabricia Domíngueza z Racing Club, a w 26. minucie Welingtona z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Racing Club zdobył Joaquín Novillo w 28. minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Maximiliano Lovera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Racing Club.

W 58. minucie w jedenastce Racing Club doszło do zmiany. Ignacio Piatti wszedł za Matíasa Rojasa. W 59. minucie Ignacio Galván został zastąpiony przez Eugenia Menę.

Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Vitora Buena i na pole gry wprowadził napastnika Luciana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Racing Club: Imanol Segovia, Santiago Godoy, Maximiliano Lovera, na ich miejsce weszli: Leonardo Sigali, Enzo Copetti, Leonel Miranda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antonia Galeana, Igora Gomesa zajęli: Joao Rojas, Hernanes. Między 75. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Imanol Segovia65′
75′ Rodrigo dos Santos de Freitas
Joaquín Ariel Novillo  28′
Rodrigo Nestor Bertalia
Ignacio Galván59′
61′ Luis Manuel Orejuela García
Lucas Alfonso Orbán Alegre
26′ Welington Damascena Santos
Aníbal Ismael Moreno
81′ Igor Silveira Gomes
Matías Nicolás Rojas Romero58′
60′ William Fernando da Silva
Mauricio Leonel Martínez
61′ Vitor Frezarin Bueno
Santiago Leandro Godoy72′
69′ Antonio Javier Galeano Ferreira
Iván Alexis Pillud
61′ Daniel Alves
Leonardo Germán Sigali65′
60′ Shaylon Kallyson Cardozo
Marcelo Diaz
Everton Felipe de Oliveira Silva
Nery Andrés Domínguez
81′ Anderson Hernanes
Julián Alejo López
Talles Macedo Toledo Costa
Leonel Ariel Miranda73′
61′ Luciano da Rocha Neves
Ignacio Piatti58′
Paulo Henrique Pereira da Silva
Tomás Alejandro Chancalay
Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento
Enzo Nahuel Copetti72′ 85′
69′ Joao Rojas
Darío Cvitanich

Przewaga drużyny Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Sao Paulo FC dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.