Sao Paulo Futebol Clube - Club Atlético Rentistas 2-0 (1-0). 2. kolejka CONMEBOL Libertadores

W meczu 2. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 30 kwietnia, zespół Sao Paulo FC wygrał z Atlético Rentistas 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-30 02:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Nicolás Gamboa
Sao Paulo Futebol Clube
Club Atlético Rentistas
2
0
Pablo 38'
Reinaldo 90'

Od pierwszych minut zespół Sao Paulo FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Atlético Rentistas była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 38. minucie spotkania, gdy Pablo zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dani Alves.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Agustín Acosta z Atlético Rentistas. Była to 39. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

Agustín Acosta z Atlético Rentistas w 51. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 39. minucie. W 56. minucie żółtą kartkę otrzymał Francisco Duarte z drużyny gości.

W 63. minucie Francisco Duarte został zmieniony przez Maria Garcíę. Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Martín Benítez, Pablo, Liziero, Luciano, na ich miejsce weszli: Joao Rojas, Vitor Bueno, William da Silva, Igor Gomes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edersona Rodrígueza, Franca Péreza, Facunda Perazy, Carlosa Rodalesa zajęli: Richard González, Leandro Paiva, Emiliano Villar, Jonathan Urretaviscaya. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Reinalda z Sao Paulo FC, a w 89. minucie Maria Garcíę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 90. minucie spotkania, gdy Reinaldo strzelił z karnego drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Ramiro Nicolás Cristóbal Calderón
 90′ (k.) 73′ Reinaldo Manoel da Silva
Franco Marcelo Pérez Portillo77′
73′ Igor Matheus Liziero Pereira
Agustín Acosta Bentancourt39′ 51′
66′ Martín Nicolás Benítez
Francisco Duarte Genta56′ 63′
87′ Luciano da Rocha Neves
Facundo Peraza Fontana85′
 38′ 72′ Pablo Felipe Teixeira
Maicol Sebastián Ferreira Soppi
73′ William Fernando da Silva
Mario Valentín García Fernández63′ 89′
72′ Vitor Frezarin Bueno
Leandro Gastón Paiva Santurión77′
87′ Igor Silveira Gomes
Jonathan Urretaviscaya86′
Antonio Javier Galeano Ferreira
Jim Morrison Varela Devotto
Paulo Henrique Pereira da Silva
Emiliano Agustín Villar Vidal85′
66′ Joao Rojas
Tabaré Uruguay Viudez Mora

Zespół Sao Paulo FC był w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Atlético Rentistas, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna Sao Paulo FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.