Santos FC Sao Paulo - Club The Strongest 5-0 (3-0). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

5 maja na Estádio Urbano Caldeira odbył się mecz 3. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Santos i Clubu The Strongest. Starcie zakończyło się zwycięstwem Santos 5-0.

Kevin Malthus 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Santos wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie Marinho dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Gabriel Pirani.

W 13. minucie kartkę dostał Jaime Arrascaita z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 26. minucie spotkania, gdy Gabriel Pirani zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Felipe Jonatana.

Niedługo później Vinicius wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos, strzelając kolejnego gola w 43. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Felipe Jonatan.

Drugą połowę jedenastka Santos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Parę, Marcosa Leonarda weszli Mádson, Kaio Jorge. W 51. minucie kartką został ukarany Kaiky, zawodnik gospodarzy.

W 58. minucie w zespole Clubu The Strongest doszło do zmiany. Fran Pastor wszedł za Rudy'ego Cardoza.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie wynik na 4-0 podwyższył Lucas Braga. Asystę przy bramce zaliczył Marinho.

W 61. minucie Lucas Braga został zmieniony przez Ângela Borgesa. Niedługo później trener Clubu The Strongest postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jaime Arrascaitę. Na boisko wszedł Jeyson Chura, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie Clubu The Strongest za Jaira Reinosa wszedł Rolando Blackburn, a w zespole Santos Vinicius zmienił Kevina Malthusa.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Diego Wayarowi z Clubu The Strongest.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 83. minucie spotkania, gdy Kevin Malthus strzelił piątego gola. W 85. minucie Felipe Jonatan został zmieniony przez Jonathana Copete'a, co miało wzmocnić zespół Santos. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Sagreda na Davida Mateosa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Daniel Vaca Tasca
46′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Saúl Torres Rojas
51′ Kaiky Fernandes Melo
Gonzalo Gabriel Castillo Cabral
Luan Peres Petroni
Juan Gabriel Valverde Rivera
85′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
José Manuel Sagredo Chávez90′
Jean Mota Oliveira de Sousa
Diego Horacio Wayar Cruz82′
 26′ Gabriel Cordeiro Pirani
Rudy Alejandro Cardozo Fernández58′
 43′ 75′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Willie Hortencio Barbosa
 1′ Mário Sérgio Santos Costa
Jaime Darío Arrascaita Iriondo13′ 75′
46′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Ramiro Vaca Ponce
 59′ 61′ Lucas Braga Ribeiro
Luis Fernando Martelli Dias
46′ Mádson Ferreira dos Santos
David Mateos Ramajo90′
Robson Alves Reis
Jesús Manuel Sagredo Chávez
Lucas Lourenço Andrade
Jeyson Ariel Chura Almanza75′
75′  83′ Kevin Malthus de Sousa Ribeiro
Richet Gómez Miranda
61′ Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Francisco Pastor Bautista58′
85′ Jonathan Copete Valencia
Matheo Henrique Zoch Méndez
Francisco Anderson de Jesus dos Santos
Rolando Manrique Blackburn Ortega75′
Allan Victor Oliveira Mota
José Alfredo Flores López
46′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Gabriel Agustín Sotomayor Cardozo

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Clubu The Strongest przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Clubu The Strongest w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.