Santos FC Sao Paulo - CA San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2-2 (1-0). CONMEBOL Libertadores

14 kwietnia na Estádio Nacional de Brasília w Brasílii odbyło się spotkanie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Santos a San Lorenzo. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężył zespół Santos 3-1, więc to on wywalczył awans.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-14 02:30 | Stadion: Estádio Nacional de Brasília | Arbiter: Esteban Ostojich
Á. Romero 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Santos.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 22. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Santos i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos w 22. minucie spotkania, gdy Marcos Leonardo zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Felipe Jonatan.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Franca Di Santo z San Lorenzo, a w 45. minucie João Paula z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santos.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Luan Peres, piłkarz Santos. W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gabriel Rojas osłabiając tym samym drużynę San Lorenzo.

Trzeba było trochę poczekać, aby Pará wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos, strzelając kolejnego gola w 57. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yeferson Soteldo.

Zawodnicy San Lorenzo szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie gola kontaktowego strzelił Franco Di Santo. Bramka padła po podaniu Ángela Romera.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marinha z Santos, a w 64. minucie Diego Rodrígueza z drużyny przeciwnej. W 67. minucie Marinho zastąpił Lucasa Bragę. W tej samej minucie w zespole Santos doszło do zmiany. Jean Mota wszedł za Gabriela Piraniego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę San Lorenzo przyniosły efekt bramkowy. Na 12 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Ángel Romero. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Óscar Romero.

Chwilę później trener San Lorenzo postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juana Ramíreza wszedł Bruno Pittón, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie San Lorenzo utrzymać remis. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze San Lorenzo: Jalil Elías, Lucas Melano, a na ich miejsce weszli Diego Rodríguez, Nicolás Fernández. W następstwie utraty bramki trener Santos postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Yefersona Sotelda i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Copete'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Di Santo
45′ João Paulo Silva Martins
José Antonio Devecchi
90′ Mádson Ferreira dos Santos
Gino Peruzzi Lucchetti3′
Kaiky Fernandes Melo
Alejandro César Donatti
50′ Luan Peres Petroni
Federico Agustín Gattoni
 57′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Gabriel Hernán Rojas51′
20′ Alison Lopes Ferreira
Nicolás Emanuel Fernández81′
63′ 67′ Mário Sérgio Santos Costa
Óscar David Romero Villamayor
83′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Juan Edgardo Ramírez79′
Felipe Jonatan Rocha Andrade
Ángel Rodrigo Romero Villamayor  78′
67′ Gabriel Cordeiro Pirani
Diego Martín Rodríguez Berrini64′ 81′
 22′ 22′ 90′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Franco Matías Di Santo  59′ 24′ 90′
Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
Fernando Monetti
John Victor Maciel Furtado
Sebastián Alberto Torrico
90′ Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Bruno Alejandro Pittón79′
67′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Siro Ignacio Cabral Rosane
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Jalil Juan José Elías81′
67′ Lucas Braga Ribeiro
Alexis Amadeo Sabella
83′ Jonathan Copete Valencia
Alexander Díaz
Allan Victor Oliveira Mota
Lucas Santiago Melano81′
90′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Franco Troyansky90′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom San Lorenzo, a piłkarzom Santos przyznał pięć żółtych.

Zespół Santos w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna San Lorenzo w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.