Santos FC Sao Paulo - CA Boca Juniors Bueons Aires 3-0 (1-0). CONMEBOL Libertadores

13 stycznia na Estádio Urbano Caldeira odbyło się spotkanie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Santos a Boca Juniors. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Santos 3-0, który wywalczył awans.

CONMEBOL Libertadores
2021-01-13 23:15 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Wilmar Alexander Roldán Pérez
Lucas Braga 51'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 16. minucie spotkania, gdy Diego Pituca strzelił pierwszego gola.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eduarda Salvia z Boca Juniors, a w czwartej minucie doliczonego czasu Diego Pitucę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santos.

Na drugą połowę zespół ”Los Xeneizes” wyszedł w zmienionym składzie, za Leonarda Jarę wszedł Julio Buffarini. Trener Boca Juniors wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolása Capalda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Diego González.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Yeferson Soteldo. Asystę przy golu zaliczył Felipe Jonatan.

Prawie natychmiast Lucas Braga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie starcia. Asystę zaliczył Marinho.

W 56. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Frank Fabra osłabiając tym samym drużynę Boca Juniors. W 59. minucie Franco Soldano został zastąpiony przez Ramóna Ábilę. W 66. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Carlosowi Izquierdozowi z zespołu gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Carlos Roberto Izquierdoz66′
80′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Frank Yusty Fabra Palacios56′
 16′ 45′ 61′ Diego Cristiano Evaristo
Diego Hernán González46′
 51′ 80′ Lucas Braga Ribeiro
Eduardo Antonio Salvio27′ 61′
85′ Alison Lopes Ferreira
Jorman David Campuzano Puentes
Mário Sérgio Santos Costa
Sebastián Villa Cano
Kaio Jorge Pinto Ramos
Carlos Tevez
 49′ 61′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Franco Soldano59′
Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
Agustín Daniel Rossi
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Gastón Luciano Ávila
80′ Mádson Ferreira dos Santos
Julio Alberto Buffarini46′
Laércio Soldá
Emanuel David Más Sgros61′
85′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Carlos Augusto Zambrano Ochandarte
Lucas Lourenço Andrade
Nicolás Capaldo Toboas46′
80′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Edwin Andrés Cardona Bedoya
61′ Sandry Roberto Santos Goes
Gonzalo Maroni
61′ Jobson Souza Santos