Santos FC Sao Paulo - Barcelona SC 0-2 (0-0). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

21 kwietnia na Estádio Urbano Caldeira odbył się mecz 1. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Santos i Barcelona SC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barcelona SC 2-0.

Pará 69' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Santos wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Na drugą połowę zespół Barcelona SC wyszedł w zmienionym składzie, za Nixona Molinę wszedł Sergio López.

Dopiero w drugiej połowie Carlos Garcés wywołał eksplozję radości wśród kibiców Barcelona SC, zdobywając bramkę w 53. minucie starcia. Asystę zanotował Leandro Martínez.

W 54. minucie Gabriel Pirani został zastąpiony przez Lucasa Bragę. W 56. minucie w jedenastce Santos doszło do zmiany. Vinicius wszedł za Mádsona. W 64. minucie kartkę dostał Yeferson Soteldo z Santos.

W 69. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Santos Pará. Chwilę później trener Barcelona SC postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michaela Hoyos wszedł Leonel Quiñónez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Barcelona SC utrzymać prowadzenie.

W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Víctorowi Mendozie, piłkarzowi gości. Od 81 minuty boisko opuścili piłkarze Barcelona SC: Leandro Martínez, Carlos Garcés, Damián Díaz, na ich miejsce weszli: Jean Montaño, Gonzalo Mastriani, Matías Oyola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alisona, Marcosa Leonarda zajęli: Lucas Lourenço, Kaio Jorge. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Javier Nicolás Burrai
56′ Mádson Ferreira dos Santos
Mario Alberto Pineida Martínez41′
69′ (samob.) Marcos Rogério Ricci Lopes
Bruno Piñatares Prieto
Mário Sérgio Santos Costa
Michael Ryan Hoyos71′
64′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Leandro Emmanuel Martínez27′ 85′
81′ Alison Lopes Ferreira
Nixon Andrés Molina Torres46′
54′ Gabriel Cordeiro Pirani
Damián Rodrigo Díaz90′
81′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Bryan Javier Caicedo Jurado
56′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Michael Alexander Carcelén Carabalí
81′ Lucas Lourenço Andrade
Jonathan Ezequiel Perlaza Leiva
54′ Lucas Braga Ribeiro
Adonis Stalin Preciado Quintero
Jonathan Copete Valencia
Gonzalo Mathías Mastriani Borges85′
81′ Kaio Jorge Pinto Ramos

Przewaga drużyny Santos w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Barcelona SC przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Barcelona SC w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.