River Plate - Independiente Santa Fe SA 2-1 (2-0). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

W meczu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 20 maja, drużyna River Plate wygrała z Independiente' Santa Fe SA 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Capitalu Federal.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-20 02:00 | Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti | Arbiter: Víctor Hugo Carrillo Casanova
K. Osorio 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół River Plate wygrał dwa razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół River Plate pokazał swoją wyższość. W trzeciej minucie bramkę zdobył Fabrizio Angileri.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół River Plate, zdobywając kolejną bramkę. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania drugiego gola dla drużyny River Plate strzelił Julián Álvarez. Przy zdobyciu bramki asystował Héctor Martínez.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Independiente' Santa Fe SA rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jhona Velásqueza, Jerssona Gonzáleza weszli Diego Valdes, Kelvin Osorio. W 60. minucie kartkę dostał Daniel Giraldo z Independiente' Santa Fe SA.

W 61. minucie Daniel Giraldo zastąpił Shermana Cárdenasa. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Jorge Ramosowi, zawodnikowi Independiente' Santa Fe SA.

Dopiero w drugiej połowie Kelvin Osorio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Independiente' Santa Fe SA, zdobywając bramkę w 73. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Jhona Ariasa.

W 83. minucie sędzia przyznał kartkę Alejandrowi Moralezowi z drużyny gości. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Hollman McCormick, Auli Oliveros, a na ich miejsce weszli Jorge Ramos, Sherman Cárdenas. Jedenastce Independiente' Santa Fe SA zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu River Plate.

Jhon Adolfo Arias Andrade
 3′ Fabrizio Germán Angileri
Jersson David González Niño46′
José Antonio Paradela
Daniel Eduardo Giraldo Cárdenas60′ 61′
Felipe Peña Biafore
Rubén Leonardo Pico Carvajal
 6′ Julián Álvarez