River Plate - Fluminense 1-3 (0-2). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

26 maja na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Capitalu Federal odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami River Plate i Fluminense. Mecz zakończył się zwycięstwem Fluminense 3-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-26 00:15 | Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti | Arbiter: Esteban Ostojich
Yago Felipe 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Fluminense otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Caio Paulista. Bramka padła po podaniu Freda.

W 27. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Martinellemu z Fluminense.

Niedługo później Nenê wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, strzelając kolejnego gola w 29. minucie spotkania. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Fred.

W 32. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Diego De La Cruzowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół River Plate rozpoczął w zmienionym składzie, za Tomása Lecandę, Jorge Carrascala, Santiago Simóna weszli Robert Rojas, Agustín Palavecino, Matías Suárez. Między 49. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom River Plate i jedną drużynie przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonathan Maidana osłabiając tym samym drużynę River Plate. W 68. minucie żółtą kartkę dostał Caio Paulista, piłkarz Fluminense. W 73. minucie za Rafaela Borrégo wszedł Federico Girotti.

W tej samej minucie trener Fluminense postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Caia Paulistę. Na boisko wszedł Luiz Henrique, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zawodnicy River Plate w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie gola kontaktowego strzelił Federico Girotti. Przy strzeleniu gola pomagał Julián Álvarez.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Fluminense, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Yago Felipe. Asystę przy golu zanotował Abel Hernández.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
46′ Tomás Leonardo Lecanda
Samuel Xavier Brito61′ 76′
67′ Jonathan Ramón Maidana
Marcílio Florêncio Mota Filho
49′ Héctor David Martínez
Luccas Claro dos Santos
Milton Casco
Egídio de Araújo Pereira Júnior
32′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Matheus Martinelli Lima27′ 84′
46′ Santiago Simón
Caio Fernando de Oliveira  22′ 68′ 73′
46′ Jorge Andrés Carrascal Guardo
Gabriel Teixeira Aragão
Felipe Peña Biafore
Yago Felipe da Costa Rocha  90′
Julián Álvarez
Anderson Luis de Carvalho  29′ 84′
73′ Rafael Santos Borré Maury
Fred74′
Germán Darío Lux
Muriel Gustavo Becker
Javier Horacio Pinola
David Braz de Oliveira Filho
46′ Robert Samuel Rojas Chávez
Lucas Felipe Calegari76′
46′ Agustín Palavecino Lamela
Danilo Carvalho Barcelos
Enzo Perez
Manoel Messias Silva Carvalho
Cristian Agustín Fontana
Wellington Aparecido Martins84′
73′  85′ Federico Girotti Bonazza
Juan Ramón Cazares Sevillano84′
46′ 65′ Matías Ezequiel Suárez
Paulo Henrique Chagas de Lima

Raúl Marcelo Bobadilla

Kayky da Silva Chagas

Abel Mathías Hernández Platero74′

Luiz Henrique André Rosa da Silva73′

Przewaga zespołu River Plate w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Fluminense w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.