River Plate - Colo Colo 4-0 (1-0). 5. kolejka Copa Libertadores

20 maja na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires odbył się mecz 5. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami River Plate i Colo Colo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem River Plate 4-0.

20 maja  na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires odbył się mecz  5. kolejki  Copa Libertadores pomiędzy drużynami River Plate  i Colo Colo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem River Plate 4-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka River Plate wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 42. minucie spotkania, gdy Agustin Palavecino zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu River Plate.

Drużyna Colo Colo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół River Plate, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolas De La Cruz. Sytuację bramkową stworzył Enzo Fernandez.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Oscar Opazo, zawodnik Colo Colo. W 64. minucie Leonardo Gil został zmieniony przez Brunona Gutierreza.

Hector Martinez wywołał eksplozję radości wśród kibiców River Plate, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 68. minucie spotkania, gdy Ezequiel Barco strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Julian Alvarez.

W 71. minucie Agustin Palavecino został zmieniony przez Santiago Simona, co miało wzmocnić drużynę River Plate. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Boladosa na Solariego Pabla. Chwilę później trener Colo Colo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Gabriela Costę. Na boisko wszedł Carlos Villanueva, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Jedenastka River Plate zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 20 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników River Plate żadną kartką, natomiast piłkarzom Colo Colo pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.